Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТРУКТИВНІ ЗАДАЧІ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ

КОНСТРУКТИВНІ ЗАДАЧІ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ

Назва:
КОНСТРУКТИВНІ ЗАДАЧІ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,60 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
Музиченко Світлана Василівна
УДК 373.5.016:512
КОНСТРУКТИВНІ ЗАДАЧІ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО
МИСЛЕННЯ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Чернігівському державному педагогічному університеті імені Т.Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Бевз Валентина Григорівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
доцент кафедри математики і методики викладання математики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Тарасенкова Ніна Анатоліївна,
Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького,
завідувач кафедри математичного аналізу;
кандидат педагогічних наук
Віхрова Олена Вікторівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
доцент кафедри математики.
Провідна установа: Сумський державний педагогічний університет
імені А.С. Макаренка,
кафедра математики,
Міністерство освіти і науки України,
м. Суми .
Захист відбудеться „25” жовтня 2005 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .053.03 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, м. Київ, вул. Пирогова .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова .
Автореферат розіслано „9” вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. О. Швець


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Прагнення творити ? природне для людини.
Завдяки творчості кожна людина може реалізувати себе як особистість, досягти гармонії з навколишнім світом. А для суспільства в цілому творчість окремих його членів є запорукою розвитку та процвітання.
Школа здійснює потужний вплив на формування особистості, зокрема і на її творчі якості. Тому одним із основних завдань сучасної системи освіти в Україні є виявлення та подальший розвиток творчих здібностей кожної дитини. Запорукою цього є особистісно-орієнтована побудова навчально-виховного процесу, його
проблемно-діяльнісне спрямування. Це завдання для педагогіки не нове, проте його гострота й актуальність з часом не зменшуються. Невичерпність даної проблеми зумовлена постійними змінами суспільного середовища, в якому функціонує система освіти. Тому пошук нових можливостей підсилення розвиваючих функцій
навчального процесу, засобів формування активної творчої особистості був і залишається перспективним напрямком психолого-педагогічної науки. Розробкою методологічних ідей культуровідповідності, особистісної орієнтованості, розвивальності освіти та пошуком шляхів переведення їх у площину реформування змісту й процесу навчання займаються провідні науковці І.Д. Бех, В.І. Бондар, М.І. Бурда, М.І. Жалдак, З.І. Слєпкань, М.І. Шкіль та інші.
Рушійною силою будь-якої творчої діяльності є мислення людини. Вивченню загальних психологічних закономірностей процесу мислення присвячено багато робіт вітчизняних і зарубіжних вчених. Л.С. Виготський, П.Я. Гальперін, Г.С. Костюк, О.М. Леонтьєв, Ж. Піаже, С.Л. Рубінштейн та інші досліджували процес розвитку мислення, його індивідуальні особливості, структуру та типологію, системи розумових дій, які утворюють основу мислення. Тією чи іншою мірою всі вони торкалися питань, пов’язаних з творчим мисленням. Особлива ж увага дослідженню механізмів творчої діяльності приділяється в роботах А.В. Брушлінського, М. Вертхаймера, А.Б. Коваленко, Я.А. Пономарьова, В.А. Роменця, О.К. Тихомирова та інших. Вагомий внесок у розв’язання проблеми розвитку творчого мислення у процесі навчальної діяльності зроблений також психологами Д.Б. Богояв-ленською, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: КОНСТРУКТИВНІ ЗАДАЧІ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО МИСЛЕННЯ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ АЛГЕБРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок