Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРАМЕТРИЧні МАГНІТОАКУСТИЧні ЕФЕКТИ У МАГНіТНИХ ДіеЛЕКТРИКАХ та КОМПОЗИТНиХ МАТЕРіАЛАХ

ПАРАМЕТРИЧні МАГНІТОАКУСТИЧні ЕФЕКТИ У МАГНіТНИХ ДіеЛЕКТРИКАХ та КОМПОЗИТНиХ МАТЕРіАЛАХ

Назва:
ПАРАМЕТРИЧні МАГНІТОАКУСТИЧні ЕФЕКТИ У МАГНіТНИХ ДіеЛЕКТРИКАХ та КОМПОЗИТНиХ МАТЕРіАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,00 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В. І. ВЕРНАДСЬКОГО
Руденко Василь Вікторович
УДК 537.6
ПАРАМЕТРИЧні МАГНІТОАКУСТИЧні ЕФЕКТИ У МАГНіТНИХ ДіеЛЕКТРИКАХ та КОМПОЗИТНиХ МАТЕРіАЛАХ
01.04.11 – магнетизм
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Сімферополь – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Таврійському національному університеті імені В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України та в об’єднаної лабораторії LEMAC (IEMN), Франція.
Наукові керівники: | Пилип Перно,
професор університету Ecole Centrale de Lille, Франція, керівник об’єднаної лабораторії LEMAC (IEMN);
кандидат фізико-математичних наук, доцент,
Полулях Сергій Миколайович,
Таврійський національний університет імені
В. І. Вернадського, доцент кафедри експериментальної фізики.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Данілов Вадим Васильович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри квантової радіофізики;
доктор фізико-математичних наук, професор
Фрідман Юрій Анатолійович,
Таврійський національний університет імені
В. І. Вернадського, завідувач кафедри теоретичної фізики.
Захист відбудеться 16 травня 2008 р. о 15:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.02 Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007, пр. Вернадського, 4, м. Сімферополь).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського за адресою: 95007, пр. Вернадського, 4, м. Сімферополь.
Автореферат розісланий 12 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Яценко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Обертання хвильового фронту ультразвуку давно приваблює до себе увагу своєрідністю фізичних властивостей обернених хвильових пучків та тими унікальними можливостями, які відкривають застосування такої техніки у фізичних дослідженнях, неруйнівному контролі, вимірювальних технологіях та медицині. Підвищення якості зображення при акустоскопії, точне вимірювання швидкості потоку та рухомих мікрооб’єктів – це далеко не повний перелік можливостей, реалізованих за допомогою застосування обертання хвильового фронту. Для створення параметричних підсилювачів, які обертають хвильовий фронт, доцільним є застосування магнітоакустичних матеріалів, що мають достатньо великий динамічний магнітопружний зв’язок. У першу чергу до цих матеріалів відносяться монокристали слабких феромагнетиків з анізотропією типу «легка площина» FeBO3 та б-Fe2O3, які використовуються як модельні об’єкти для дослідження нелінійних магнітоакустичних ефектів. Проте застосування таких кристалів в ультразвуковій апаратурі ускладнено внаслідок низького рівня інтенсивності магнітопружних хвиль, сильно вираженої анізотропії магнітопружних властивостей та труднощів у виготовленні масивних зразків активних елементів з широкою апертурою. Цих недоліків позбавлені полікристалічні магнітострикційні ферити, керамічну технологію виготовлення яких досить добре відпрацьовано. У цей час у пристроях параметричного обертання хвильового фронту ультразвуку застосовуються шпінелі на основі фериту нікелю. Вони забезпечують можливість реалізації надпорогового режиму обертання хвильового фронту з достатньо високим підсиленням. Але виявлені під час застосування цих феритів обмеження за рівнем інтенсивності, порогом збудження та тривалістю обернених імпульсів спричиняють необхідність пошуку нових, оптимальних структур параметрично активних матеріалів.
Однією із перспективних структур для систем обертання хвильового фронту є композитні матеріали на основі рідкоземельної інтерметалевої сполуки Tb0.3Dy0.7Fe2 (Терфенол-D). Ця сполука відзначається гігантською магнітострикцією, скомпенсованою магнітною анізотропією у діапазоні кімнатних температур, та демонструє коефіцієнт магнітопружного зв’язку ~ 80Значний магнітопружний зв’язок виявляється у гігантському магнітопружному деформуванні та у сильній залежності лінійних та нелінійних модулів пружності від напруженості магнітного поля.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПАРАМЕТРИЧні МАГНІТОАКУСТИЧні ЕФЕКТИ У МАГНіТНИХ ДіеЛЕКТРИКАХ та КОМПОЗИТНиХ МАТЕРіАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок