Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК МОТОРИКИ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБОМ СТИМУЛЮВАННЯ ТАКТИЛЬНОЇ ТА ПРОПРІОЦЕПТИВНОЇ ЧУТЛИВОСТІ

РОЗВИТОК МОТОРИКИ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБОМ СТИМУЛЮВАННЯ ТАКТИЛЬНОЇ ТА ПРОПРІОЦЕПТИВНОЇ ЧУТЛИВОСТІ

Назва:
РОЗВИТОК МОТОРИКИ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБОМ СТИМУЛЮВАННЯ ТАКТИЛЬНОЇ ТА ПРОПРІОЦЕПТИВНОЇ ЧУТЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,31 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Літовченко Ольга Василівна
УДК 152.276:371.921
РОЗВИТОК МОТОРИКИ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ
ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБОМ СТИМУЛЮВАННЯ
ТАКТИЛЬНОЇ ТА ПРОПРІОЦЕПТИВНОЇ
ЧУТЛИВОСТІ
13.00.03 – корекційна педагогіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертація є рукописом
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, професор,
Шеремет Борис Григорович,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського , завідувач кафедри дефектології і фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Синьов Віктор Миколайович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Інститут корекційної педагогіки і спеціальної психології, директор; –
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Зубалій Микола Дмитрович,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії фізичного виховання.
Провідна установа – Слов'янський державний педагогічний університет, кафедра корекційної педагогіки і спеціальної психології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “29” червня 2004 о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.450.01 в Інституті спеціальної педагогіки АПН України, (04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту спеціальної педагогіки АПН України (04060, Київ, вул. М.Берлинського, 9)
 
Автореферат розіслано 27 травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.А.Колупаєва


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтеграція дітей з особливими потребами в суспільство є провідною ідеєю реалізації Конвенції про права дитини, прийнятої ООН. У Декларації прав дитини (1959), Конвенції прав дитини (1989), Всесвітній декларації (1990) дітям з особливостями психофізичного розвитку гарантується соціальний захист, можливості й умови для навчання і виховання. Державна національна програма „Освіта”(Україна 21століття),Державна програма “Діти України” дали новий імпульс у вирішенні означених проблем. Реалізація загальнодержавних програм передбачає вдосконалення існуючих і розробку нових педагогічних систем і знаходження нових методів підвищення якості та інтенсивності навчально-виховного процесу, що потребує відповідних науково-педагогічних досліджень.
У сучасній корекційній педагогіці принцип активного впливу на розумовий розвиток дітей з обмеженими психофізичними можливостями з метою максимального використання потенційних можливостей кожного є провідним. Інтелектуальний розвиток дітей здійснюється в процесі спостережень за предметами і явищами навколишньої дійсності, і спирається на рівень чуттєвого досвіду.
Відповідно до вікової періодизації Л.С. Виготського в кожному віковому періоді виділяється один головний вид діяльності, який поряд з іншими видами, що сприяють розвитку психіки дитини, справляє вирішальний і визначальний вплив на цей розвиток. Період від 6 до 7 років вважається у віковій психології надзвичайно важливим у плані виявлення психологічних новоутворень, що дозволяють дитині перейти на новий етап вікового розвитку, тобто стати молодшим школярем. Загальноприйнятим психологічним визначенням є те, що для дітей молодшого шкільного віку провідною діяльністю стає навчальна, у той же час для дошкільників – ігрова. Тому особлива увага педагогів в плані забезпечення готовності дитини до навчання в школі має бути привернута до періоду від 6 до 7 років. Як свідчать дослідження О.П. Гаврилушкіної, Н.Д. Соколової, І.Г. Єрьоменко, Л.П. Носкової та ін., у дітей 6-7 років, які мають порушення інтелекту, не сформовано новоутворення, назване Л.І. Божович “внутрішньою позицією школяра”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК МОТОРИКИ РОЗУМОВО ВІДСТАЛИХ ДОШКІЛЬНИКІВ ЗАСОБОМ СТИМУЛЮВАННЯ ТАКТИЛЬНОЇ ТА ПРОПРІОЦЕПТИВНОЇ ЧУТЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок