Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЇ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ

МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЇ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ

Назва:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЇ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,43 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М. П. ДРАГОМАНОВА
МАКСИМОВА ТЕТЯНА СЕРГІЇВНА
УДК 378.147:51:004.023
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЇ
ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ
ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
НА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ
13.00.02 – теорія та методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Донецькому національному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
СКАФА Олена Іванівна,
Донецький національний університет,
професор кафедри вищої математики
і методики викладання математики.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
СЛЄПКАНЬ Зінаїда Іванівна,
Національний педагогічний університет
ім.М.П.Драгоманова, професор кафедри
математики та методики викладання
ма-тематики;
кандидат педагогічних наук, доцент
СЕМЕНЕЦЬ Сергій Петрович
Житомирський державний університет
ім. І.Франка, доцент кафедри математики.
Провідна установа: Черкаський національний університет
ім. Б. Хмельницького, кафедра геометрії
та методики викладання математики,
Міністерство освіти і науки України, м. Черкаси.
Захист відбудеться “26” грудня 2006р. о годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, Київ – 30, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, Київ – 30, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий “8” листопада 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Швець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Спрямованість вищої технічної освіти на сучасні освітні орієнтири вказує на необхідність навчання спеціалістів технічного профілю прийомам інноваційної діяльності, спрямованої на отримання, розповсюдження та споживання нововведень.
Математична освіта інженера є основою формування нового знання, технології тощо. Однак математична підготовка майбутніх інженерів має ряд суттєвих недоліків, серед яких: невиправдана формалізація математичних знань, рецептурний характер у ба-гатьох випадках засвоєння матема-тичного матеріалу, відсутність міжпредметних зв’язків математики зі спеціальними дисциплінами, слабкі навички у використанні математичного апарату під час застосування інформаційно-комуніка-ційних технологій (ІКТ) і під час вивчення спеціальних дисциплін (Т.В.Крилова, В.І.Клочко та ін.).
Під час формування на практичних заняттях з вищої математики у майбутніх фахівців дос-віду здійснення професійної діяльності необхідно враховувати, що технічна творчість є сутнісним компонентом інженерної діяльності. Евристичний характер дій притаманний інженерній діяльності вимагатиме від майбутнього інженера у процесі здійснення професійної діяльності реалізації евристичних умінь. У зв’язку з цим, особливо актуальним стає встановлення відповідності між професійними діями інженера та тими евристичними уміннями майбутнього фахівця, формування та розвиток яких найбільшою мірою забезпечують заняття з вищої математики.
Евристичні уміння сприяють творчому розв’язуванню технічних задач, що, як правило, приводить до інновацій. Формування таких умінь на практичних заняттях з вищої математики означатиме формування досвіду евристичної діяльності на “професійному рівні” (з точки зору створення нової системи професійно важливих дій) – набування досвіду професійної діяльності під час навчання у ВНЗ.
Проблемі реалізації евристичних ідей, діалектиці евристичної діяльності в навчанні матема-тики на сьогодні приділяли увагу такі математики та методисти, як Г.П.Бевз, М.І.Бурда, Ю.М.Ко-лягін, Ю.М.Кулюткін, Л.Ларсон, Т.М.Міракова, В.М.Осинська, Ю.О.Палант, Д.Пойа, Г.І.Саран-цев, Є.Є.Семенов, О.І.Скафа, З.І.Слєпкань, Н.А.Тарасенкова, Л.М.Фрідман, C.І.Шапіро, П.М.Ер-днієв та ін. Аналіз робіт вище вказаних авторів підтверджує, що в основі евристичного підходу лежить психологія творчого мислення, спроба формалізації творчої діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ПРОФЕСІЙНО-ОРІЄНТОВАНОЇ ЕВРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СТУДЕНТІВ ВИЩИХ ТЕХНІЧНИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ НА ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТТЯХ З ВИЩОЇ МАТЕМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок