Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І РЕГЕНЕРАЦІЇ МІСТ ЛІВАНУ (НА ПРИКЛАДІ міста ТИР)

ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І РЕГЕНЕРАЦІЇ МІСТ ЛІВАНУ (НА ПРИКЛАДІ міста ТИР)

Назва:
ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І РЕГЕНЕРАЦІЇ МІСТ ЛІВАНУ (НА ПРИКЛАДІ міста ТИР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,02 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Шаріф Жаміль Бітар
УДК 72.01
ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І РЕГЕНЕРАЦІЇ
МІСТ ЛІВАНУ (НА ПРИКЛАДІ міста ТИР)
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам’яток архітектури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі дизайну архітектурного середовища у Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат архітектури, професор Плаксієв Юрій Олексійович, Харківський державний технічний університет будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Лаврик Геннадій Іванович, завідувач кафедри архітектурної кваліметрії Київського національного університету будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України
кандидат архітектури, доцент Трегуб Наталія Євгеніївна, завідуюча кафедри дизайну меблів
Харківської державної академії дизайну і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України
Провідна установа
Архітектурний інститут при Одеській державній академії будівництва та архітектури, Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “14” червня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, архітектурний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою:
61002, м. Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “ 12 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор архітектури, доцент Фоменко О.О.


Актуальність теми. Сьогодні найважливішою проблемою архітектурної діяльності є взаємодія консервативного і динамічно перетворювального напрямків у житті і розвитку історичних міст. Усвідомлення неповторної цінності архітектурно-історичної спадщини вимагає тактовного підходу до її збереження і регенерації. Ці питання набувають особливої актуальності – реабілітація та реконструкція архітектурної спадщини, що набула всесвітнього статусу з урахуванням питань перетворення середовища історичного міста, при внесенні в його структуру новітніх соціальних, культурологічних та інженерних вимог на сучасному високоякісному рівні міського середовища.
Виключний внесок у історичну і культурну спадщину зробила архітектура стародавніх міст, які зараз знаходяться у неналежному стані у зв’язку з тотальною гіперурбанізацією і перетворенням міських агломерацій у мегаполіси. Місто Тир – столиця древньої Фінікії, за довгий час свого існування увібрало в себе унікальний історико-культурний і архітектурний досвід, ставши джерелом для досліджень у галузях археології, історії цивілізації та архітектури, і тому з 1984 року воно внесено до списку міст, які належать до всесвітньої спадщини людства.
На жаль, це місто вже довгий час знаходиться під загрозою втрати. Численні руйнування від землетрусів та війн, роки військових конфліктів у країні призвели до зростання випадків зникнення архітектурних пам’яток, незаконної торгівлі історичними цінностями, а також до загальної занедбаності відомих культурних ансамблів, що викликає серйозне занепокоєння світової спільноти.
При історичній і сучасній забудові природний дефіцит площ призвів до щільної забудови, до утворення складнішого лабіринту вулиць і тупиків. Однак ніякі війни на протягом тисячоліть не принесли Тиру стільки невиправлених урбаністичних бід як інтенсивна, безпланова, беззаконна забудова кожного вільного шматка міського простору в дуже короткий історичний період з 30-х по 70-і роки ХХ століття. Нечувана щільність будівництва з грубими порушеннями мінімально допустимих розривів між будинками не дозволяє людям повноцінно і небезпечно жити у місті. Щільна забудова призвела до того, що людина може без труднощів попасти у сусідню будівлю через вікна, лоджії, балкони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ АРХІТЕКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ І РЕГЕНЕРАЦІЇ МІСТ ЛІВАНУ (НА ПРИКЛАДІ міста ТИР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок