Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,66 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
"Запорізький інститут державного та муніципального управління"
МАЛИХІНА ТЕТЯНА ІВАНІВНА
УДК 339.13:669.019
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ
08.06.01 – економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Запоріжжя – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління".
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Дацій Олександр Іванович,
Гуманітарний університет "Запорізький інститут державного та муніципального управління",
проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бeлопольський Микола Григорович,
Приазовський державний технічний університет,
завідувач кафедри обліку і аудиту;
кандидат економічних наук, доцент
Очеретько Лариса Михайлівна,
Запорізький національний технічний університет,
доцент кафедри фінансів та банківської справи.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, м. Київ.
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .127.01 у Гуманітарному університеті "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за адресою: 69002, м. Запоріжжя, вул. Жуковського , 70-б, ауд. 125.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Гуманітарного університету "Запорізький інститут державного та муніципального управління" за адресою: 49600, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 70-б.
Автореферат розісланий 26 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ільяшенко В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема конкурентоспроможності в сучасному світі має універсальний характер. Від того, наскільки успішно вона вирішується, залежить багато чого в економічному житті будь-якої країни. В Україні в умовах розвитку ринкових відносин слід застосовувати світовий теоретичний і практичний досвід ведення конкурентної боротьби. Важливо виділити найбільш цінне в теорії і практиці та на цій основі розробити такі прийоми й методи, що відповідають умовам промислового виробництва. На жаль, на сьогодні більшість українських підприємств машинобудування ще не готова до активного ведення конкурентної боротьби.
Проблема оцінки й управління конкурентоспроможністю підприємств машинобудування в Україні ускладнюється загальним спадом промислового виробництва та відсутністю ринку інформації про характеристики конкурентів. Однак без реальної оцінки їх конкурентного потенціалу, аналізу факторів впливу неможливо розробити стратегію подальшого розвитку підприємств. У зв'язку з цим створення системи управління конкурентоспроможністю стало найважливішою умовою подальшого існування підприємств машинобудування.
Вагомий внесок у вивчення питань конкурентоспроможності та управління нею зробили такі зарубіжні вчені-економісти: Г. Азоєв, А. Маpшалл, М. Поpтеp, Р. Фатхутдінов, Ф. Хайек, А. Юданов та iнші. Серед вітчизняних учених проблемами конкурентоспроможності займалися:
О.І. Амоша, Я.Б. Базилюк, М.Г. Бєлопольський, О.І. Дацій, В.Л. Дiкань, А.П. Дударь, Б.В. Губський, Ю.Б. Іванов, В.І. Коршунов, Л.М. Очеретько, І.Ю. Пасічник, Н.Л. Писаренко, В.І. Савченко та інші.
Однак при всій важливості проведених досліджень ряд положень щодо управління конкурентоспроможністю підприємств машинобудування залишаються невизначеними й потребують подальшого дослідження. Відсутня ефективна система моніторингу здатності до конкурентної боротьби й управління нею. Потребує подальшого дослідження вплив соціально-економічних чинників на стан конкурентоспроможності підприємств машинобудування. Не обґрунтовано механізм управління конкурентоспроможністю підприємств на основі підвищення фінансової стійкості.
Науково-теоретична та практична значущість зазначених проблем зумовила вибір теми, актуальність і цільову спрямованість дисертації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПІДПРИЄМСТВ МАШИНОБУДУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок