Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГО-ЦЕНОТИЧНА ТА РЕСУРСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ РОДУ THYMUS L. НА ТЕРИТОРІЇ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

ЕКОЛОГО-ЦЕНОТИЧНА ТА РЕСУРСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ РОДУ THYMUS L. НА ТЕРИТОРІЇ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

Назва:
ЕКОЛОГО-ЦЕНОТИЧНА ТА РЕСУРСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ РОДУ THYMUS L. НА ТЕРИТОРІЇ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,20 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БОТАНІЧНИЙ САД імені М.М. ГРИШКА НАН УКРАЇНИ
ГЛУЩЕНКО ЛЮДМИЛА АНАТОЛІЇВНА
УДК 581.02.632
ЕКОЛОГО-ЦЕНОТИЧНА ТА РЕСУРСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ РОДУ THYMUS L. НА ТЕРИТОРІЇ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
03.00.05 - ботаніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на Дослідній станції лікарських рослин Української академії аграрних наук
Наукові керівники:
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Мінарченко Валентина Миколаївна
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач лабораторії рослинних ресурсів
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Соломаха Володимир Андрійович
Київський національний університет
імені. Тараса Шевченка,
професор кафедри ботаніки
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Ісайкіна Олександра Петрівна
Національний ботанічний сад
імені М.М. Гришка НАН України
Провідна установа: Національний аграрний університет
(кафедра ботаніки)
Кабінету Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться „01” листопада 2005 року о 10:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.215.01 у Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014 Україна, м. Київ-14, вул. Тімірязівська 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України (01014 Україна, м. Київ-14, вул. Тімірязівська,1).
Автореферат розісланий „30” вересня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність збереження біологічного різноманіття на різних рівнях його організації ставить перед наукою актуальні задачі з розробки невідкладних заходів, спрямованих на збереження і стале використання біологічних ресурсів, серед яких рослинні ресурси займають особливе місце, як джерело лікарської і технічної сировини. Зростаюча популярність фітотерапії та застосування біологічно активних харчових добавок спричинюють збільшення попиту на лікарську рослинну сировину та лікарські засоби з використанням сировини із дикорослих лікарських рослин. Це призводить до надмірного використання природних фіторесурсів, які в умовах трансформованого навколишнього середовища потерпають від різних форм прямого та опосередкованого негативного впливу господарської діяльності людини. При цьому зменшуються площі високопродуктивних популяцій, наступає їх інсуляризація, а тривале надмірне порушення екосистем призводить до розвитку незворотних сукцесій рослинності при яких сировинна значущість господарсько-цінних видів втрачається. Особливо гостро це проявляється на природних ценопопуляціях цінних лікарських рослин, зокрема - видів роду Thymus L., які мають визнані лікувальні, харчові та декоративні властивості.
Комплексний аналіз біоморфологічних, екологічних, фітоценотичних та ресурсних особливостей дикорослих видів роду Thymus L. дозволяє виявити закономірності формування, існування та відтворення ценопопуляцій сировинних видів в умовах антропічного пресингу. Для розробки заходів невиснажливого використання та збереження ресурсів цінних видів лікарських рослин необхідні знання про приуроченість та вибагливість їх ценопопуляцій до умов зростання, пластичність та стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища, сировинну продуктивність та стан ресурсів.
Дотепер залишалося не з’ясованим питання впливу екологічних і фітоценотичних факторів на біопродуктивність і якість сировини ценопопуляцій видів роду Thymus L., які зростають в Лівобережному Лісостепу України. Не з’ясовано стан ресурсів цих видів у регіоні досліджень, режими невиснажливого використання та охорони природних ценопопуляцій сировинних видів. Потребує удосконалення система діагностичних ознак при ідентифікації сировини видів чебрецю. У зв’язку з цим, проведення таких досліджень є актуальним серед сучасних наукових проблем у галузі збереження навколишнього природного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕКОЛОГО-ЦЕНОТИЧНА ТА РЕСУРСНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВИДІВ РОДУ THYMUS L. НА ТЕРИТОРІЇ ЛІВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок