Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРЕМІЙНИЙ ПРОСТІР АМЕРИКАНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ХХ СТОЛІТТЯ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ І ПРАГМАЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ

ПАРЕМІЙНИЙ ПРОСТІР АМЕРИКАНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ХХ СТОЛІТТЯ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ І ПРАГМАЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ПАРЕМІЙНИЙ ПРОСТІР АМЕРИКАНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ХХ СТОЛІТТЯ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ І ПРАГМАЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,83 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУЛІДОВА Ірина Сергіївна
УДК 811.111’373:82-1”19”(73)
ПАРЕМІЙНИЙ ПРОСТІР АМЕРИКАНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ
ХХ СТОЛІТТЯ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ
І ПРАГМАЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук

Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Бєлєхова Лариса Іванівна,
Херсонський державний університет,
кафедра романо-германських мов, професор
доктор філологічних наук, професор
Зацний Юрій Антонович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри теорії та практики
перекладу з англійської мови
кандидат філологічних наук, доцент
Некряч Тетяна Євгенівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра теорії та практики
перекладу з англійської мови, доцент
Захист відбудеться 14.05.2008 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (0368 МСП, м. Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (м. Київ-150, вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий 07.04. 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філолологічних. наук, професор О.М. Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вивчення паремійного складу мови посідає важливе місце серед кола питань загальнофілологічного характеру. Незважаючи на багатовікове існування, паремії є об’єктом постійного інтересу з боку науковців, які досліджують дистинктивні риси паремійних одиниць (Л.П.Дядечко, Т.І.Манякіна, В.Л.Пирогов), принципи їх семантико-структурної організації (Э.Ахундова, Н.Барлі, С.О.Швачко, І.К.Кобякова). Окремим напрямком вивчення паремій є їх роль у художніх текстах (Н.О.Добровольська, Г.І.Мироненко, В.В.Прутчикова). Водночас питання ролі паремій у формуванні смислу поетичних текстів залишається недостатньо дослідженим. Існують лише поодинокі праці, присвячені проблематиці функціонування паремійних одиниць у поетичному тексті (Л.Б.Савенкова).
Лінгвокогнітивні дослідження паремій (Л.В.Басова, О.І.Гамалі, Ю.С.Скотницька) спрямовані на вивчення їх концептуального наповнення, зокрема зумовленого гендерним чинником (Ю.В.Абрамова). У фокусі уваги представників культурологічного напряму (В.Л.Пирогов, В.М.Телія, Т.З.Черданцева) знаходяться зафіксовані в пареміях ціннісні та моральні орієнтири, що відображають особливості менталітету певного етносу.
Актуальність дисертаційного дослідження зумовлена тим важливим місцем, яке займають паремійні одиниці у відображенні світогляду певної національної спільноти, а також загальною спрямованістю сучасної філології на багатоаспектне висвітлення того чи іншого явища. З урахуванням глобалізації сучасного суспільства особливої значущості набуває вивчення паремій
в американських поетичних текстах, зокрема розкриття глибинних механізмів формування паремій, визначення їх концептуального підґрунтя, культурологічної специфіки та прагматичного потенціалу.
Аналіз наукових праць з проблематики паремій свідчить про те, що серед учених немає однозначної думки стосовно того, які саме одиниці належать до паремійного фонду мови, в результаті чого спостерігаються розбіжності
в терміносистемах, які застосовуються в пареміологічних студіях. У дисертації “паремія” виступає родовим поняттям, котре поділяється на певні види, серед яких у фокусі дослідження знаходяться прислів’я та афоризми.
У реферований роботі застосовано комплексний підхід до вивчення паремій, що інтегрує здобутки когнітивної поетики (О.П.Воробйова, Л.І.Бєлєхова, M.Freeman, P.Stockwell та ін.), концептології (В.Г.Ніконова, А.М.Приходько), лінгвокультурології (Є.М.Верещагін, В.В.Красних, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПАРЕМІЙНИЙ ПРОСТІР АМЕРИКАНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ХХ СТОЛІТТЯ: ЛІНГВОКОГНІТИВНИЙ І ПРАГМАЛІНГВІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок