Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ГЕОРГА КЕРШЕНШТЕЙНЕРА (1854 - 1932)

ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ГЕОРГА КЕРШЕНШТЕЙНЕРА (1854 - 1932)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ГЕОРГА КЕРШЕНШТЕЙНЕРА (1854 - 1932)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,74 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КРИВОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Токарєва Тетяна Станіславівна
УДК 37(09) + 371.4
ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА
ГЕОРГА КЕРШЕНШТЕЙНЕРА (1854 - 1932)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Кривий Ріг – 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
заслужений працівник освіти
МЕЛЬНИЧУК СЕРГІЙ ГАВРИЛОВИЧ, Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, завідуючий кафедрою педагогіки психолого-педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
КОМАРОВ ВОЛОДИМИР ОЛЕКСІЙОВИЧ, Криворізький державний педагогічний університет, завідуючий кафедрою історії України;
кандидат педагогічних наук, доцент
БИК АДАМ СЕРГІЙОВИЧ,
Кіровоградський обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти, заступник директора з наукової роботи.
Провідна установа: Луганський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Луганськ.
Захист відбудеться “6” червня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К 09.053.01 у Криворізькому державному педагогічному університеті ( 50086, м. Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54, к. 230).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Криворізького державного педагогічного університету (50086, м.Кривий Ріг, просп. Гагаріна, 54).
Автореферат розісланий “30” квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Штельмах Г. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність та доцільність дослідження. У зв’язку із входженням України в сучасний освітній простір особливої актуальності набуває вивчення і творче використання набутого протягом кількох останніх століть світового педагогічного досвіду. Період кінця XIX – початку XX століття в історії педагогічної думки країн Західної Європи представлений широким спектром різноманітних педагогічних течій та концепцій, які можуть бути предметом окремого історико-педагогічного дослідження. Вивчення цього періоду з точки зору історичних, економічних, культурних та політичних подій, які вплинули на становлення нових поглядів на процес виховання і навчання, теоретична і практична діяльність представників окремих педагогічних напрямків, а також обґрунтування передових педагогічних теорій має наукову і практичну цінність. Досвід Німеччини з питань громадянського виховання та організації трудової школи, практична спрямованість її системи виховання й освіти набувають актуальності на сучасному етапі розвитку української педагогічної думки.
Поява реформаторської педагогіки кінця ХІХ – початку ХХ ст., представником якої був Георг Кершенштейнер, була зумовлена соціальними та економічними причинами. З одного боку, скупчення населення у великих містах і пов’язаний з цим розпад патріархального сімейного устрою призвели до того, що на масову школу, крім навчання, все більше покладалися виховні завдання, які раніше виконувала сім’я. З іншого боку, значні зміни в структурі, технології промисловості і занепад традиційного домашнього виробництва визначали необхідність посилення уваги до професійної підготовки в рамках масової школи. Масова школа, створена в розвинених країнах Європи на початку ХІХ ст., була школою слухання і тому наприкінці ХІХ ст. вимагала нових, активних методів навчання і виховання.
Історично зумовлений стан освіти в країнах Західної Європи у вищезгаданий період розвитку капіталізму вимагав великих змін і викликав появу нових принципів, підходів до навчально-виховного процесу та методів його здійснення. Система шкільного виховання й освіти все більше й суворіше критикувалася, оскільки школа з її методами, засобами та шляхами виховання і навчання сприймалася як застаріла й така, що не відповідала новому промисловому виробництву, яке вимагало якісно іншої підготовки робітничих і технічних кадрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПЕДАГОГІЧНА СПАДЩИНА ГЕОРГА КЕРШЕНШТЕЙНЕРА (1854 - 1932)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок