Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ АВІАКОМПАНІЄЮ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ АВІАКОМПАНІЄЮ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ АВІАКОМПАНІЄЮ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,41 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ЭКОНОМИЧЕСКАЯ ЭФФЕКТИВНОСТЬ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ (НА П
РИМЕРЕ ГРАЖДАНСКОЙ АВИАЦИИ)


Національний авіаційний університет
РОДРІГ ЕЛІАС МЕРХЕЖ
УДК 338.47 (0.76.5)
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ АВІАКОМПАНІЄЮ
В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ
08.07.04 – економіка транспорту і зв'язку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Загорулько Валентин Миронович,
Національний авіаційний університет, заступник завідуючого кафедри маркетингу та ресурсозабезпечення
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Ященко Леонід Андрійович,
Національний авіаційний університет, професор
кафедри організації авіаційних перевезень
кандидат економічних наук
Бойко Володимир Іванович,
авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України”,
віце-президент з корпоративного планування та фінансів
Провідна установа - | Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ міжгалузевих та структурних проблем виробництва, м. Київ.
Захист відбудеться “24” травня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.02 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, Київ-58, проспект Космонавта Комарова, 1, корп.2, ауд.418.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ-58, пр. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “24” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук Матвєєв В.В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку світової економіки характеризується динамічністю й суперечливістю процесів, що відбуваються. Швидке зростання нових видів і форм попиту супроводжується загостренням конкуренції, інтенсивніше використовуються досягнення науково-технічного прогресу і новаторські розробки. Вихід із кризи і залучення в процеси глобалізації вимагають від українських підприємств ефективної адаптації до нових умов господарювання.
Особливо гостро ці проблеми стоять перед вітчизняними авіакомпаніями, про ступінь інтеграції яких у світовий авіаційний ринок свідчать такі дані. Перевезення пасажирів на міжнародних лініях у 2001 р. склали 82% від загального обсягу і виросли в порівнянні з попереднім роком на 15,5% (загальні обсяги перевезень зросли на 10,1%), а перевезення вантажів на міжнародних лініях вже досягли 99,5% від загального обсягу. Авіакомпаніями все більш широко освоюються й експлуатуються сучасні типи повітряних судів іноземного виробництва.
В результаті посилюється конкуренція із закордонними авіакомпаніями й одночасно - між вітчизняними, котра виявляється в інтенсивному перерозподілі ринку авіаційних робіт і перевезень. Більш високі вимоги пред'являються до якості наданих авіатранспортних послуг, змінюється структура й обсяг попиту.
Проблеми росту конкурентноздатності в контексті розвитку зв'язків авіакомпанії із зовнішнім середовищем є об'єктом дослідження стратегічного управління. Вклад у розвиток теоретичних основ внесли Портер М., Ансофф І., Ламбен Ж.Ж., Томпсон А.А., Стрікленд Дж., Хассі Д., Зав'ялов П.С., а також вітчизняні вчені Загорулько В.М., Коба В.Г., Кулаєв Ю.Ф., Кулик В.А., Мова В.В., Щелкунов В.І., Ященко Л.А. та інші. Сформульовані концептуальні основи та поняття, розроблені методи дослідження зовнішнього й внутрішнього середовища як основи для прийняття стратегічних рішень. Плідними є результати застосування методів стратегічного управління в цивільній авіації.
Складність об'єкту дослідження є основною причиною існування ще не вирішених питань. Є потреба в створенні цілісного механізму розробки й застосування стратегій. Результати аналізу та оцінки стану зовнішнього та внутрішнього середовища авіакомпанії повинні ґрунтуватись на параметрах, адекватних явищам, що розглядаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ АВІАКОМПАНІЄЮ В УМОВАХ КОНКУРЕНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок