Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> особливості екології диких бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) Українських Карпат

особливості екології диких бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) Українських Карпат

Назва:
особливості екології диких бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) Українських Карпат
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
БОКОТЕЙ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 595. 732.1-15+595.795/.799-15
особливості екології диких бджолиних
(Hymenoptera, Apoidea) Українських Карпат
03.00.16 - екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі ентомології біологічного факультету Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Рошко Володимир Гаврилович,
Ужгородський національний університет,
Міністерства освіти і науки України
завідуючий кафедрою ентомології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік АНВШ
Поліщук Віктор Петрович
Національний аграрний університет України
професор кафедри бджільництва
кандидат біологічних наук,
професор, член-кореспондент УААН,
Боднарчук Леонід Іванович
Інститут бджільництва
ім. П.І.Прокоповича Української академії аграрних наук директор
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Біла Церква
Захист відбудеться “4” липня 2005 р. о 13 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.371.01 Інституту агроекології та біотехнології УААН України за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН України за адресою: 03041, м.Київ-41, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий 3 червня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Л.І. Моклячук 


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Надродина Apoidea – одна з найчисельніших і маловивчених груп комах в фауні Українських Карпат. Необхідність вивчення фауни, особливостей біології та екології диких бджолиних зумовлена важливістю їх місця в природних екосистемах та антропоценозах.
Відомо, що знання видового складу і чисельності видових угруповань Apoidea в агросистемах відіграє важливу роль при розробці заходів по збільшенню врожайності сільськогосподарських культур, а в екосистемах сприяє підтримці флори квіткових рослин, що в свою чергу може служити прогнозом розвитку квіткової флори (Руцкий, 1980).
Для підвищення продуктивності агросистем за допомогою диких бджолиних-запилювачів на сьогодні розроблено багато різноманітних методик, в основі яких лежить збільшення як видового складу, так і чисельності цієї групи запилювачів на полях та прилеглих до сільгоспугідь природних ділянках. Але для того, щоб вірно застосувати ці методики в умовах Українських Карпат необхідно дослідити стан видових угруповань Apoidea в екосистемах кожного вертикально-ландшафтного поясу. З’ясувати стан видових угруповань диких бджолиних можна лише досліджуючи екологічні особливості представників цієї групи у змісті видового різноманіття, чисельності, вертикально-ландшафтного поширення, трофічних зв’язків, сезонних і добових динамік льоту, міжвидових відносин та інших біологічних і екологічних характеристик Apoidea.
Дикі бджолині можуть бути індикаторами антропогенного навантаження в екосистемах (Мельцер, 1998). Дослідження екологічних особливостей Apoidea Українських Карпат дає можливість використати особливості видових угруповань Apoidea в ролі показника стану екосистем Українських Карпат, що в свою чергу презентує диких бджолиних як індикатор стану порушеності екосистем досліджуваного регіону. Важливість даних проблем і зумовила вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі ентомології біологічного факультету Ужгородського національного університету в рамках комплексної кафедральної теми “Вивчення взаємодії членистоногих та інших організмів з рослинами, тваринами та умовами навколишнього середовища”, що є складовою наукової проблеми біологічного факультету УжНУ “Розробка основ раціонального використання і розширеного відтворення біологічних ресурсів” (№ ДР-0198V003131 (1997-1999 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: особливості екології диких бджолиних (Hymenoptera, Apoidea) Українських Карпат

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок