Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСПОРТ Са2+ В МІТОХОНДРІЯХ ГЛАДЕНЬКОМ`ЯЗОВИХ КЛІТИН

ТРАНСПОРТ Са2+ В МІТОХОНДРІЯХ ГЛАДЕНЬКОМ`ЯЗОВИХ КЛІТИН

Назва:
ТРАНСПОРТ Са2+ В МІТОХОНДРІЯХ ГЛАДЕНЬКОМ`ЯЗОВИХ КЛІТИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна
ВЕКЛІЧ ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 577.352
ТРАНСПОРТ Са2+ В МІТОХОНДРІЯХ
ГЛАДЕНЬКОМ`ЯЗОВИХ КЛІТИН
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.
Науковий керівник - доктор біологічних наук, професор
КОСТЕРІН Сергій Олексійович,
завідувач відділу біохімії м`язів,
заступник директора з наукової роботи
Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.

Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
ЛІТОШЕНКО Олександр Якович,
керівник лабораторії молекулярної генетики
Інституту геронтології АМН України;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
КОЛЧИНСЬКА Людмила Іллівна,
старший науковий співробітник відділу нейрохімії
Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України.
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра біохімії.
Захист відбудеться “31“ березня 2003 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України за адресою: 01601, Київ - 30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біохімії
ім. О.В.Палладіна НАН України (Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат дисертації розісланий “27“ лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук КІРСЕНКО О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Іони Са відіграють важливу роль в регуляції багатьох біохімічних та біофізичних процесів, виступаючи як цитоплазматичний сигнальний посередник, який передає інформацію від плазматичної мембрани до внутрішньоклітинних структур [Berchtold M.W. et al., 2000; Somlyo A.P., Somlyo A.V., 2000; Костюк П.Г., 2001; Pu Y., 2001]. Втім, незважаючи на значну кількість експериментальних робіт, присвячених вивченню внутрішньоклітинних кальцієвих сигналів, механізми підтримання фізіологічно значимої концентрації іонів кальцію в клітині ([Ca2+]i <1 мкМ) все ще з`ясовані недостатньо.
Гладенькі м'язи, разом із скелетовими м'язами та міокардом, відіграють важливу роль у забезпеченні життєдіяльності організму. Серед гла-деньком`язових органів матка займає виключне положення не тільки внаслідок особливої функції, яку вона виконує в організмі при виношуванні плоду та пологах, але й з огляду на реагування на різноманітні фактори середовища, що регулюють скоротливу активність (полові гормони, гормони гіпофіза, медіатори, іони, механічне розтягання та інше) [Wray S. et al., 2001; Kim J. et al., 2002; Curley M. et al., 2002; Kayisli U. et al., 2002]. З метою розробки ефективних методів корекції процесу скорочення – розслаблення міометрія важливим є вивчення мембранних та молекулярних механізмів контролю скоротливої функції матки. Численні порушення цієї функції, які, як правило, є основою різноманітних патологій (слабкість пологової діяльності, спонтанні аборти, передчасні пологи, викидні, атонія, гіпо- і гіпертонус матки тощо), пов`язані значною мірою саме з порушенням внутрішньоклітинного гомеостазу іонів Са, яким, як відомо, належить важлива роль у контролі скорочення – розслаблення гладеньких м'язів [Шуба М.Ф., 2002; Kupittayanant S. et al., 2002; Wray S. et al., 2002]. Регуляція концентрації Са2+ у клітинах міометрія, як і інших гладеньких м'язів, забезпечується функціонуванням мембраннозв`язаних Са2+-транспортуючих систем [Костерин С.А., 1990; Kosterin S.A. et al., 1994; Sanborn B.M., 2000; Burdyga T., Wray S., 2002]. Отже особливого значення набуває ідентифікація, вивчення властивостей та особливостей регуляції транспортної активності цих систем у гладеньком'язових клітинах.
Суттєва роль у забезпеченні кальцієвого гомеостазу у клітинах збудливих тканин, зокрема, м`язів, у тому числі гладеньких, належить Mg2+,ATP-залежним Са2+-транспортуючим системам [Duchen M.R., 1999; Sanborn B.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСПОРТ Са2+ В МІТОХОНДРІЯХ ГЛАДЕНЬКОМ`ЯЗОВИХ КЛІТИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок