Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО ЗАЛЕЖНО ВІД НОРМ ВИСІВУ ТА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО ЗАЛЕЖНО ВІД НОРМ ВИСІВУ ТА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО ЗАЛЕЖНО ВІД НОРМ ВИСІВУ ТА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,14 KB
Завантажень:
248
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МІНІСТЕРСТВА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОРМІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ШВАБ СЕРГІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 633.521:631.5 (477.41/42)
ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО ЗАЛЕЖНО ВІД НОРМ ВИСІВУ ТА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Вінниця - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державному вищому навчальному закладі ”Державний агроекологічний університет”
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, доцент, заслужений
працівник сільського господарства України
РИБАК Микола Федорович,
Державний вищий навчальний заклад ”Державний агроекологічний університет”, доцент кафедри рослинництва, декан агрономічного факультету
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
академік АН ВШ України
ГУДЗЬ Володимир Павлович, Національний аграрний університет, професор кафедри землеробства та гербології
доктор сільськогосподарських наук, професор
КОВАЛЬОВ Віталій Борисович, Інститут сільського господарства Полісся УААН, головний науковий співробітник
Провідна установа: ННЦ ”Інститут землеробства Української академії аграрних наук”, м. Київ
Захист відбудеться ”25” січня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.854.01 при Вінницькому державному аграрному університеті та Інституті кормів УААН за адресою: 21008, м. Вінниця, вул. Сонячна, 3, корпус 2, аудит. 2120.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеках Вінницького державного аграрного університету та Інституту кормів УААН.
Автореферат розісланий ”22” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук П.В.Материнський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Першочерговим завданням для України є забезпечення стійкого розвитку регіонів, а також гарантування продовольчої, економічної та соціальної безпек держави і конкурентоспроможності усіх галузей АПК. На сьогодні конкурентоспроможність виступає універсальним показником ефективності будь-якої галузі. В рослинництві конкурентоспроможність виробництва залежить від таких факторів: грунтово-кліматичних умов, сортів, системи технологій, технічного забезпечення і технологічної дисципліни.
Білково-олійні культури є важливою статтею зовнішньої торгівлі багатьох країн і постійно мають попит на світовому і внутрішньому ринках.
Перспективу розширення площ посіву має така культура як льон олійний. Льон олійний – цінний харчовий та лікувальний продукт. Насіння льону містить до 50% олії, яка швидко висихає. Здатність її швидко висихати, утворювати міцну тонку і еластичну плівку, використовується для виготовлення спеціальних лаків і емалей, а також широко використовується у медицині, харчовій, електротехнічній та інших галузях промисловості. У стеблах льону олійного міститься 10-15% волокна, придатного для виробництва грубих тканин і шпагату. Солома, яка містить до 50% целюлози, є сировиною для виробництва цигаркового паперу, картону. З відходів (костриці) виготовляють будівельні плити.
Макуха, що є продуктом переробки насіння, містить від 6 до 12% жиру, 38% протеїну. Поживність 1 кг її становить 1,15 к.о. і містить 260 г перетравного протеїну, цінного для годівлі тварин, особливо свиней. Полова, що утворюється при обмолоті і очищенні насіння льону, за поживністю 1 кг становить 0,27 к.о. і має 20 г перетравного протеїну.
Актуальність теми. Льонарство і лляна промисловість України мають великий потенціал, набутий досвід і матеріальну базу. На сьогодні для зони Полісся новою і перспективною культурою є льон олійний, який здатний давати високі врожаї насіння 1,4-3,0 т/га і забезпечити промисловість високоякісною олією. Враховуючи обмежені можливості надходження в Україну бавовни для потреб текстильної промисловості льонарство здатне за рахунок переробки короткого волокна льону олійного на котонін забезпечити роботою бавовнопрядильні комбінати. Сорти льону олійного неоднаково реагують на окремі технологічні прийоми при їх вирощуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЬОНУ ОЛІЙНОГО ЗАЛЕЖНО ВІД НОРМ ВИСІВУ ТА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ В УМОВАХ ПОЛІССЯ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок