Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка і дослідження векторних представлень інформації для задач пошуку і класифікації

Розробка і дослідження векторних представлень інформації для задач пошуку і класифікації

Назва:
Розробка і дослідження векторних представлень інформації для задач пошуку і класифікації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,52 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національна академія наук україни
інститут ПРОБЛЕМ математичних машин і систем
МІСУНО Іван Семенович
УДК 004.8 : 004.032.26
Розробка і дослідження векторних представлень інформації для задач пошуку і класифікації
05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН і МОН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Рачковський Дмитро Андрійович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем НАН і МОН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Гладун Віктор Полікарпович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України,
в.о. завідувача відділу

доктор технічних наук, професор
Замаруєва Ірина Вікторівна,
Військовий інститут Київського національного університету ім. Тараса Шевченка,
професор
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Державного департаменту з питань зв'язку та інформатизації України та Національної академії наук України, відділ високопродуктивних обчислювальних систем, м. Львів
Захист відбудеться “_25_” _жовтня____ 2006 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий “_19_” __вересня__ 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Ходак В.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку інформаційних технологій (ІТ) характеризується експоненційно зростаючими обсягами даних, що ставить задачу інтелектуалізації їх обробки в ряд найбільш актуальних задач інформатики. Важливими компонентами інтелектуалізації є класифікація і пошук інформації різного типу, зокрема, текстової і візуальної, які складають велику частку інформаційних масивів, що обробляються.
Для розв’язання задач пошуку і класифікації ключовою проблемою є вибір адекватних форм і ефективних методів представлення і обробки інформації. Найбільш перспективними в цьому плані є векторні представлення, які дозволяють використовувати ефективні методи обробки – лінійні моделі, асоціативну пам'ять, знаходження схожості скалярним добутком та ін. Векторні представлення широко використовуються в нейромережевому підході (М.М. Амосов, О.І. Галушкін, В.П. Гладун, В.Л. Дунін-Барковський, О.М. Касаткін, Л.М. Касаткіна, Б.В. Крижановський, В.Г. Редько, О.М. Різник, З.Л. Рабінович, І.О. Рибак, О.О. Фролов, J.T.F.B.D.та ін.) і, зокрема, в нейромережевих розподілених представленнях (Е.М. Куссуль, Д.А. Рачковський, P.T.J.та ін.). Перспективність векторних представлень і методів обумовлена також тим, що вони можуть бути природним чином інтегровані в більш розвинені концепції і системи штучного інтелекту (ШІ), зокрема, у системи обробки структурованої інформації.
Зростання обсягу і складності інформації, що обробляється, вимагає підвищення швидкодії і точності рішення задач пошуку і класифікації. Обчислювальна ефективність обробки векторних представлень текстів і зображень у значній мірі залежить від розмірності таких представлень. Це обумовлює важливість задачі зменшення розмірності векторів (D.D.J.M.Y.та ін.), зокрема, шляхом відбору інформативних ознак або використання розподілених представлень. Інша актуальна задача – це підвищення якості самих методів класифікації багатовимірних векторних представлень (Y.J. Platt, R.E.A.J.V.Е.М. Куссуль).
Перспективним шляхом інтелектуалізації сучасних систем обробки текстової інформації є використання семантики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка і дослідження векторних представлень інформації для задач пошуку і класифікації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок