Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ

СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ / сторінка 11

Назва:
СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

СПИСОК РОБІТ, ЯКІ ОПУБЛІКОВАНІ ЗА ТЕМОЮ ДИСЕРТАЦІЇ
1. Ровний В.А. Сенсорні механізми управління ударними кидковими рухами спортсменів // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Збірник наукових праць. – 2002, №9. – С.55-60.
2.
Ровний В.А. Динаміка кінестетичної і зорової чутливості у спортсменів з різним рівнем спортивної майстерності // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Збірник наукових праць. – 2003, №10. – С.3-9.
3.
Ровний В.А. Дослідження зв'язку між різницевою чутливістю
кінестетичногоі зорового аналізаторів і здатністю спортсменів з різним рівнем спортивної майстерності виконувати рухи з визначеним рівнем м'язових зусиль // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Збірник наукових праць. – 2003, №9. – С. 16-21.
4. Ровний В.А. Супідрядність механізмів управління руховими актами спортсменів // Теорія та методика фізичного виховання: Науково-методичний журнал ХДПУ ім. Г.С.Сковороди. – 2002, №4(8). – С.39-42.
4.
Ровний В.А. Харакетристика сенсорних функцій у спортсменів різних
спеціалізацій // Слобожанський науково-спортивний вісник: Збірник наукових статей. – 2004, №7. – С.224-229.
АНОТАЦІЇ
Ровний Вадим Анатолійович. Сенсорні кореляти рухової діяльності спортсменів. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 03.00.13 – Фізіологія людини і тварин. – Таврійський Національний університет ім. В.І.Вернадського, 2005.
Дисертаційну роботу присвячено проблемі сенсорних механізмів управління точнісними рухами спортсменів.
Досліджувалась залежність рівня активності сенсорних систем і їх співвідношення від спортивної майстерності. Встановлено, що рівень активності сенсорних систем і їх співвідношення чітко визначається рівнем спортивної майстерності. Це пояснюється тим, що в процесі тривалого виконання фізичних вправ адекватна стимуляція сенсорних систем призводить до нового, більш високого рівня функціональної активності.
Рівень активності сенсорних систем та їх взаємовідношень залежать від спортивної спеціалізації. Універсальна фізична активність у спортсменів-п'ятиборців призводить до найвищого рівня чутливостікінестетичної, зорової, слухової, тактильної та вестибулярної сенсорних систем у порівнянні з показниками спортсменів інших спеціалізацій.
За допомогою множинної та покрокової зворотньої регресії визначено сенсорний механізм управління точнісними рухами спортсменів. Сутність механізму управління полягає у почерговому визначенні провідних сенсорних функцій у даний конкретний момент для удосконалення точності рухів. Почергове визначення провідних функцій залежить від періоду спортивного тренування та накопичування стомлення.
Розроблена методика підвищення функціональної активності сенсорних систем засобами спортивного тренування.
Основні наукові положення включені до навчальної програми з “Фізіології спорту” в таких розділах: “Роль сенсорних систем в управлінні довільними рухами”, “Механізми формування рухових навичок”, “Сучасні теорії управління руховою діяльністю людини”.
Ключові слова: сенсорні системи, сенсорні функції, функціональний стан, спрямованість навантажень, рівень майстерності спортсменів.
Ровный Вадим Анатольевич. Сенсорные корреляты двигательной деятельности человека. – Рукопись.
Диссертация на соискание ученой степени кандидата биологических наук по специальности 03.00.13 – Физиология человека и животных. – Таврический Национальный университет им. В.И.Вернадского. Симферополь, 2005.
Исследование посвящено изучению механизмов сенсорного управления точностными движениями спортсменов.
Объект исследования: двигательная деятельность спортсменов.
Цель диссертационного исследования: изучить механизмы системной организации сенсорного контроля точностных движений спортсменов в условиях дефицита времени и установить динамику межсенсорных связей во время двигательной деятельности.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок