Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ

Загрузка...

СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ

Назва:
СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,90 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.І. Вернадського
РОВНИЙ ВАДИМ АНАТОЛІЙОВИЧ
УДК 796.012.265
СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ
03.00.13 – фізіологія людини і тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Сімферополь – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському державному педагогічному університеті
ім. Г.С.Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, професор Микитюк Олександр Миколайович
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, проректор з наукової роботи.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Коробейніков Георгій Валерійович
Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, заступник директора з науково-дослідної роботи.
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Павленко Володимир Борисович
Таврійський національний університет
ім. В.І.Вернадського, доцент кафедри фізіології людини та
тварин і біофізики.
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра фізіології людини і тварин. Міністерство освіти та науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22 вересня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 52.051.04 Таврійського національного університету за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського. 4.
Автореферат розіслано 20 серпня 2005 р.


Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Чуян
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Проблема організації рухової діяльності людини була, є і буде актуальною. Це викликано тим, що у виробничій або у спортивній діяльності значно зростають вимоги до точності виконання рухових актів, які відбуваються переважно в умовах дефіциту часу на фоні підвищення нервово-емоційного та фізичного напруження.
Значний поштовх у вивченні фізіології рухів дала теорія функціональних систем П.К. Анохіна (1973), згідно з якою цілісний організм – це ієрархічна інтеграція фізіологічних систем, кожна з яких шляхом вибіркового об'єднання органів забезпечує кінцевий пристосувальний ефект.
Згідно з концепцією функціональної системи процес сприйняття і аналізу дії подразників на організм здійснюється завдяки аферентній інформації в ЦНС про дію того чи іншого фактора середовища, на основі якої відбувається аферентний синтез і формується апарат співставлення результату дії. Тому, вивчення варіативності функціонального стану сенсорних систем, їх взаємовідносин та визначення домінуючої системи в управлінні руховою діяльністю в умовах дефіциту часу на фоні нервово-емоційного напруження стає важливою першочерговою проблемою (П.К.Анохін, 1968; К.В.Судаков, 1987).
Не зважаючи на кількість праць, в яких вивчалась роль сенсорних систем у формуванні та управлінні руховими навичками (О.О.Приймаков, 1996; А.М.Пидоря, 1992; В.І.Завацький, 1997; В.Г.Ткачук, 1987; А.С.Ровний, 2001), вивчення системної організації сенсорного контролю рухової діяльності залишається актуальним.
Встановлено, що заняття фізичними вправами позитивно впливають на функціональний стан організму (А.Л.Єрьомін, 1990; В.Г.Ткачук, 1990; В.І.Завацький, 1996; В.D.Кіrklandu, R. Shepard 1990).
Дослідженнями (В.І.Комісаров, 1988; А.В.Зав'ялов, 1990) встановлено, що конвергенція аферентних впливів призводить до формування “постійної складової” (середнього рівня активності) у роботі сенсорних систем, а численна їх взаємодія – до виникнення кореляції між рівнями активності різних сенсорних приладів.
В процесі формування рухових навичок роль провідної ланки грають почергово зорова та рухова сенсорні системи (Ф.П.Ведяєв, В.І.Завацький, 1975; Ф.П.Ведяєв, В.Ф.Слюсарев, 1990).
Дослідженнями А.С.Ровного (2001) встановлено, що в процесі управління точнісними рухами провідною може бути якась окрема функція визначеної сенсорної системи, або декілька функцій декількох сенсорних систем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: СЕНСОРНІ КОРЕЛЯТИ РУХОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СПОРТСМЕНІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок