Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРАТИВНА СТРУКТУРА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

НАРАТИВНА СТРУКТУРА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

Назва:
НАРАТИВНА СТРУКТУРА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,22 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
РУДЕНКО МАРТА ІГОРІВНА
УДК 821. 161. 2 ХВИЛЬОВИЙ
НАРАТИВНА СТРУКТУРА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії української літератури Тернопільського державного педагогічного університету імені В. Гнатюка.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Ткачук Микола Платонович,
Тернопільський державний педагогічний університет
імені В. Гнатюка,
завідувач кафедри історії української літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Гуляк Анатолій Борисович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри української літератури Х Х;
кандидат філологічних наук, доцент
Журба Світлана Степанівна,
Криворізький державний педагогічний університет,
доцент кафедри української літератури.
Провідна установа :Харківський національний університет імені В. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра історії української літератури.
Захист відбудеться „13” травня 2004 р. Об 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 001. 15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01017, м. Київ-17, бульвар Тараса Шевченка, 14.
Із дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01017, м. Київ-17, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано: „3” квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Копаниця
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Зміна в українському літературознавстві останнього десятиліття методологічних орієнтирів, можливість доступу вчених до здобутків західної науки підштовхнули дослідників національного письменства до апробації нових методик літературознавчого аналізу, вироблення нових теоретичних підходів до розгляду текстів української класичної, а особливо модерної літератури. Тому нагальною є потреба по-новому висвітлити деякі аспекти функціонування наративу у національному письменстві. Такий процес має відбуватись у формі діалогу між минулим і теперішнім, адже українська література розвивалась як національно самобутня, і чимало митців мали здатність і бажання як до модернізації індивідуального художнього стилю, так і до розширення та збагачення літературного дискурсу свого народу. До рівня таких неповторних, проте донедавна замовчуваних з ідеологічних міркувань митців, належить ім’я Миколи Хвильового (1893-1933), специфіка творчості якого визначається особливостями онтології культури в переходову епоху. Тому дослідження модерністської творчості М.Хвильового на сучасному етапі літературознавчої та культурологічної думки вважається надзвичайно актуальним, оскільки діалог між метанаративами сьогодення та минулого дає можливість створити парадигму, в рамках якої вдасться глибше пізнати творчий доробок яскравого представника національного відродження перших десятиліть ХХ ст. і зрозуміти специфіку сучасної постмодерної альтернативи.
Будь-які зміни у світоглядному дискурсі, які усвідомлюються в контексті деконструкції традиційного коду, завжди знаходять своє вираження в наративі. Тому наратив, на думку філософів постмодерну, – найкрасномовніший спосіб вираження людського світогляду. З цього погляду яскравим прикладом є специфіка наративу прози М.Хвильового, чия творчість розглядається поряд з модерністським у руслі авангардного мистецтва як засобу виявлення протесту проти метанаративних шаблонів минулого. Показово, що ці зміни знайшли відбиття саме в організації наративної стратегії прози письменника. Оскільки М.Хвильовий не міг стояти осторонь багатьох літературно-мистецьких процесів свого часу, проблеми літератури обговорював не тільки на шпальтах періодики чи у памфлетах періоду дискусії 1925-1928 років, але й у формі експліцитних виступів наратора в прозових творах, руйнуючи таким чином стару традицію побудови наративу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАРАТИВНА СТРУКТУРА ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ МИКОЛИ ХВИЛЬОВОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок