Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> П.В.ТИХОМИРОВ ЯК ІСТОРИК ФІЛОСОФІЇ

П.В.ТИХОМИРОВ ЯК ІСТОРИК ФІЛОСОФІЇ

Назва:
П.В.ТИХОМИРОВ ЯК ІСТОРИК ФІЛОСОФІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,96 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ПЕЧЕРАНСЬКИЙ Ігор Петрович
УДК 1 (091) (477) “18/19”Тихомиров
П.В.ТИХОМИРОВ ЯК ІСТОРИК ФІЛОСОФІЇ
спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
КИЇВ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української філософії та культури філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
ОГОРОДНИК Іван Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри української філософії
та культури.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ПРИЧЕПІЙ Євген Миколайович,
Київський національний університет
технологій та дизайну,
завідувач кафедри філософії та культурології;
кандидат філософських наук, доцент
КОНОНЕНКО Тарас Петрович,
Науково-дослідний інститут
українознавства МОН України,
заступник директора з науки.

Захист відбудеться 21 квітня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий 17березня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сьогодні, одним з пріоритетних завдань історико-філософської науки України, є вивчення історії професійної філософії (духовно-академічного та університетського напрямків) XIX – початку XX століття. В умовах національного та духовного ренесансу українського суспільства, звернення до необхідності реконструкції цілісного та продуктивного образу історії філософської думки на теренах нашої держави має велике значення для становлення інтелектуального потенціалу нації.
Формування і розвиток історико-філософської науки України означеного періоду відбувався за умов, коли в німецьких університетах стверджувалась академічна свобода, що заохочувала і культивувала філософську думку останніх двох століть, а на територіях Російської імперії тільки розпочинала “прокидатись” філософська активність. “Шкільний” характер академічної філософії уможливив розквіт історико-філософської науки в межах останньої, що, насамперед, було зумовлено необхідністю заснування курсів з історії філософії, які посідали визначальне місце в навчальних планах як духовних академій, так і університетів. Ці курси та потреба в їхньому забезпеченні відповідною історико-філософською літературою і утворили поле розгортання історико-філософських студій у фаховій діяльності багатьох академічних філософів – Ор.Новицький (1806-1884), С.Гогоцький (1813-1889), П.Юркевич (1827-1874), О.Козлов (1831-1901), О.Гіляров (1855-1938) та ін. – завдяки зусиллям яких і відбувалось становлення історії філософії як науки на теренах професійної духовної культури Росії та України XIX – початку XX століття.
Вивчення особливостей зародження та еволюції вітчизняної традиції академічного філософування, як цілого, передує дослідження частин, а саме, передусім, систематичне та послідовне фахове студіювання творчості окремих її представників, зокрема тих, спадщина яких ще й досі знаходиться за “темною завісою” і чекає на свого дослідника.
До тих мислителів, які знаходяться по той бік відомого, належить професор філософії Московської духовної академії та Історико-філологічного інституту князя Безбородко в Ніжині, приват-доцент кафедри філософії Університету Св. Володимира, член-засновник і дійсний член Кантівського товариства (Kantgesellschaft) при університеті в Галлє на Заалє Павло Васильович Тихомиров (1868-1930-ті), творча спадщина та наукова діяльність якого були позбавлені належної історико-філософської оцінки серед сучасних дослідників української академічної філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: П.В.ТИХОМИРОВ ЯК ІСТОРИК ФІЛОСОФІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок