Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВІТАМІННО-МІНЕРАЛЬНОГО ПРЕМІКСУ НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ

ВПЛИВ ВІТАМІННО-МІНЕРАЛЬНОГО ПРЕМІКСУ НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ

Назва:
ВПЛИВ ВІТАМІННО-МІНЕРАЛЬНОГО ПРЕМІКСУ НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
КОРІНЕЦЬ НАТАЛЯ ОМЕЛЯНІВНА
УДК 636.2.084.51
ВПЛИВ ВІТАМІННО-МІНЕРАЛЬНОГО ПРЕМІКСУ
НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ
Спеціальність 06.02.02 – годівля тварин і технологія кормів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Харків – 2007
Дисертацією
є рукопис.
Робота виконана в лабораторії штучного осіменіння тварин Інституту тваринництва УААН.
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор, академік УААН
Осташко Федір Іванович,
Інститут тваринництва УААН,
головний науковий співробітник лабораторії штучного
осіменіння тварин
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор
Свєженцов Анатолій Іванович,
Дніпропетровський державний аграрний університет,
професор кафедри годівлі сільськогосподарських тварин
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Бондарєв Олексій Іванович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
доцент кафедри годівлі сільськогосподарських тварин і
кормовиробництва
Провідна установа: Полтавська державна аграрна академія,
кафедра годівлі і зоогігієни сільськогосподарських тварин,
м. Полтава
Захист відбудеться “12” квітня 2007 р. о “1000” годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.356.02 в Інституті тваринництва УААН за адресою: вул. 7-гвардійської армії, 3, п/в Кулиничі, Харківський р-н, Харківська обл., 62404.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН за адресою: вул. 7-гвардійської армії, 3, п/в Кулиничі, Харківський р-н, Харківська обл., 62404.
Автореферат розісланий “3” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________________________ Проніна В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Значення бугаїв-плідників у відтворенні і підвищенні продуктивності стада загальновідоме. Основна маса цінних у племінному відношенні бугаїв-плідників зосереджена на племпідприємствах і станціях штучного осіменіння, де від них регулярно отримують сперму, яку розбавляють і заморожують. Для успішного заморожування і тривалого зберігання придатна лише сперма високої якості, яка залежить від цілого ряду факторів, зокрема – сезону, годівлі, утримання, режиму використання плідників (Marin-Guzman J. at al., 1989, Осташко Ф.І., 1959, 1962, Udala J. at al., 1995). Для найбільш повного використання генетичного потенціалу бугаїв-плідників необхідне повноцінне забезпечення їх усіма компонентами раціону, в тому числі мікроелементами і вітамінами (Underwood E.J., 1962, Чернуха В.К., 1977, Семаков В.Г., 1985, Кліценко Г.Т. та ін., 2001). Відомо, що при недостатній кількості вітамінів і мікроелементів у раціоні бугаїв-плідників їх фізіологічні можливості використовуються не повністю, відтворювальна здатність погіршується внаслідок зниження статевої активності та якості сперми (Войнар А. О., 1962, Визнер Э., 1976, Привало О.Е. и др., 1983).
Проте недоліки дефіцитного живлення тварин можна ефективно подолати шляхом вітамінно-мінеральної корекції раціонів. Вітаміни і мікроелементи найбільш ефективні для нормалізації обміну речовин і відтворювальної здатності бугаїв-плідників при використанні їх у вигляді преміксів (Кіщак І.Т., 1995).
Однак премікси, які виробляються в Україні для бугаїв-плідників (П60-1 і П60-2), не повною мірою забезпечують балансування раціонів згідно вимог деталізованих норм годівлі і мають ряд недоліків. Строк зберігання заводських преміксів обмежений, вартість висока, рецепти складено без врахування особливостей мікроелементного складу кормів різних біогеохімічних зон України (Маменко О.М., Кандиба В.М., 1997) та впливу сезонних факторів (Осташко Ф.И., 1962).
В Інституті тваринництва УААН нами разом з доктором с.-г. наук В.М. Кандибою і доктором біологічних наук Ф.І. Осташком було розроблено новий премікс КВМ-1БП (комплекс вітамінно-мінеральний для бугаїв-плідників). Наші дослідження були скеровані на з’ясування впливу цього преміксу на основні показники спермопродукції бугаїв-плідників різних порід у племпідприємствах різних біогеохімічних зон України, та в різні періоди року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ВІТАМІННО-МІНЕРАЛЬНОГО ПРЕМІКСУ НА ЯКІСТЬ СПЕРМОПРОДУКЦІЇ БУГАЇВ-ПЛІДНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок