Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕМАГЛЮТИНІНУ І НЕЙРАМІНІДАЗИ РІЗНИХ ШТАМІВ ВІРУСА ГРИПУ Н9N2

СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕМАГЛЮТИНІНУ І НЕЙРАМІНІДАЗИ РІЗНИХ ШТАМІВ ВІРУСА ГРИПУ Н9N2

Назва:
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕМАГЛЮТИНІНУ І НЕЙРАМІНІДАЗИ РІЗНИХ ШТАМІВ ВІРУСА ГРИПУ Н9N2
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,66 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В. Н. Каразіна
ГІСІНА ІРИНА ЛЕОНІДІВНА
УДК 043:577.214:578.81
СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
ГЕМАГЛЮТИНІНУ І НЕЙРАМІНІДАЗИ РІЗНИХ ШТАМІВ
ВІРУСА ГРИПУ Н9N2
03.00.04 – біохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертаціі на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна МОН (Харків, Україна).
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Перський Євген Ефроїмович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна МОН, завідувач кафедри біохімії
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Войціцький Володимир Михайлович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії
доктор біологічних наук, професор
Петров Сергій Анатолійович,
Одеський національний університет
ім. І. І. Мечнікова МОН,
професор кафедри біохімії
Провідна установа: Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, відділ білкової інженерії та біоінформатики
Захист відбудеться 06.03 2007 р. о 16 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.64.051.17 Харківського національного університету
ім. В.Н. Каразіна МОН за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. Ш-15.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна МОН за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи. 4.
Автореферат розісланий 06.02. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Падалко В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Грип – широко розповсюджене вірусне захворювання тварин та людини, що призводить до серйозних ускладнень та часто закінчується смертю хворого. Характерна особливість грипу – періодичне повторення епідемій, що можуть переростати в пандемії і охоплювати величезні території.
Такий характер хвороби є результатом високої швидкості эволюції вирусів грипу. Одна з найважливіших причин цього – сегментованість їхнього геному, що може спричинити реасортацію генів за умов комбінованної форми інфекції, коли організм хазяїна інфікований одночасно різними підвидами вірусу. В такому випадку виникають нові варіанти збудника, проти яких населення не має імунного захисту [Perrish C.R. et al., 2005; Lewis D.B., 2006]. Значна мінливість вірусів грипу сприяє їхньому широкому розповсюдженню, високому епідемічному потенціалу та здібності змінювати хазяїв, навіть далеких систематично один від одного [Perrish C.R. et. Al, 2006].
Одним з найактуальніших питань сьогодні є перехід вірусу грипу від птахів до ссавців і, в першу чергу, до людей. Реальна можливість цього вперше була описана в 1997 та 1999 роках, коли в Гонконзі спостерігалися випадки захворювання декількох людей, викликані вірусами пташиного гриппу двох серотипів – Н5N1 та Н9N2. Таким чином, зараз в природі циркулюють мінімум два варіанти вірусів пташиного грипу, що здібні до переходу на людину [ Guo Y. et al., 1999, Guan Y. et al., 2000; Lin Y. P. et al., 2000].
На сьогодні, в результаті сезонних міграцій диких птахів, а також завдяки індустріалізації птахівництва та широкому розповсюдженню його продуктів, небезпечний для людей вірус Н5N1 поширився по величезних територіях в Азії, Європі, Америці та на Близькому Сході. Його знайдено і на території України, в Криму. Наразі від вірусу цього серотипу загинуло вже біля 90 человік з тих 170, що захворіли [Olsen B., Munster V.J.,Walltnsten A. et al, 2006] Вірус Н9N2 менш патогенний для птахів, ніж Н5N1. Крім того, відомо лише про 2 випадки захворювання, що пов’язані з ним, серед людей [Peiris M., Yuen K.Y., Leung C.V. et al., 1999: Lin Y. P., Shaw M., Gregory V., 2000]. Але, зважаючи на постійні еволюційні зміни, що мають місце, цей вірус уособлює сьогодні таку ж потенційну загрозу, як декілька років тому вірус Н5N1.
Найбільш важливу роль в процесі інфікування відіграють структурно-функціональні властивості поверхневих білків вірусу грипу – гемаглютиніну (HА) та нейраміниідази (NА), антигенні властивості яких покладено в основу класифікації вірусів грипу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СТРУКТУРНО-ФУНКЦІОНАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ГЕМАГЛЮТИНІНУ І НЕЙРАМІНІДАЗИ РІЗНИХ ШТАМІВ ВІРУСА ГРИПУ Н9N2

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок