Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Педагогічні умови професійного саморозвитку майбутнього вчителя інформатики

Педагогічні умови професійного саморозвитку майбутнього вчителя інформатики

Назва:
Педагогічні умови професійного саморозвитку майбутнього вчителя інформатики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Тихонова Тетяна Валентинівна
УДК 378
Педагогічні умови
професійного саморозвитку
майбутнього вчителя інформатики
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти
АПН України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, доцент
ПЄХОТА Олена Миколаївна,
Миколаївський державний педагогічний університет, кафедра педагогічних технологій та педагогічної майстерності,
завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ГУРЕВИЧ Роман Семенович,
Вінницький державний педагогічний
університет імені М.Коцюбинського,
педагогічно-індустріальний факультет,
декан факультету
кандидат педагогічних наук, доцент
ЖУК Юрій Олексійович,
Інститут засобів навчання АПН України,
заступник директора з наукової роботи
Провідна установа: Ужгородський державний університет,
кафедра педагогіки та психології,
Міністерство освіти і науки України,
м. Ужгород
Захист відбудеться “8” червня 2001 р. об 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України (04053, М.Київ, вул. Артема, 52-д)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, М.Київ, вул. Артема, 52-д)
Автореферат розісланий “ 07 ” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.С.Волощук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. У національній програмі “Освіта (Україна XXI століття)”, державній програмі “Вчитель”, “Концепції педагогічної освіти” відображена необхідність принципового оновлення всієї системи педагогічної освіти на підставі принципів гуманізації освіти, орієнтації на творчу діяльність, неповторність особистості кожного вчителя, забезпечення диференційованого та індивідуально-творчого підходу до його підготовки, впровадження у навчально-виховний процес нових інформаційних технологій.
У зв’язку з названими вище завданнями виникає ціла низка проблем у професійній підготовці вчителя. Визначення особистісних якостей майбутнього педагога, особливостей його професійної діяльності та розвитку, формування умінь саморозвитку сьогодні є одним з основних напрямків удосконалення педагогічної освіти. Підготовка майбутнього вчителя повинна будуватися як система умов щодо забезпечення його професійного розвитку і саморозвитку. Необхідно, щоб сучасний вчитель теоретично і практично був здатний проаналізувати власні професійні можливості і на цій основі зміг сформувати програму власного подальшого професійного зростання на будь-якому етапі професійної діяльності.
У сучасних психолого-педагогічних дослідженнях приділяється увага окремим аспектам професійної підготовки майбутнього вчителя, зокрема змісту педагогічної освіти (А.М.Алексюк, С.У.Гончаренко, М.Б.Євтух, І.А.Зязюн, В.І.Луговий, І.П.Підласий, В.В.Сагарда та ін.), вдосконаленню технологій навчання майбутнього вчителя (В.І.Бондар, О.Г.Мороз, О.Я.Савченко, Т.С.Яценко та ін.), індивідуалізації професійно-педагогічної підготовки майбутнього вчителя (О.М.Пєхота), підготовці майбутніх учителів до формування творчої особистості учня (В.О.Моляко, С.О.Сисоєва та ін.), професійної готовності до педагогічної праці (К.М.Дурай-Новакова, Л.В. Кондрашова, В.О.Моляко, В.А.Слас-тьонін), порівняльному аналізу моделей професійної підготовки вчителя (О.В.Сухомлинська, Л.П.Пуховська, Н.В.Абашкіна).
Професійний розвиток і саморозвиток особистості є об’єктом дослідження багатьох психологів та педагогів (Л.С.Виготський, С.Л.Рубінштейн, К.О.Абульханова-Славська, Б.О.Федоришин, Г.О.Балл, Л.М.Митіна). Окремі питання професійного розвитку вчителя розглядалися в працях багатьох дослідників у галузі педагогіки. Процес формування особистості педагога висвітлювали О.Б.Орлов, Л.І.Рувинський, В.А.Семиченко, В.А.Якунін. Становлення і розвиток педагогічної майстерності педагога вивчали І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Педагогічні умови професійного саморозвитку майбутнього вчителя інформатики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок