Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НЕДЕРЖАВНИМ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

МЕХАНІЗМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НЕДЕРЖАВНИМ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

Назва:
МЕХАНІЗМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НЕДЕРЖАВНИМ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,29 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мурсалімова Наталія Рауфівна
УДК 334.72:378
МЕХАНІЗМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НЕДЕРЖАВНИМ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк).
Науковий керівник
кандидат технічних наук, доцент Шаталова Тетяна Степанівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк).
 
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Борецька Наталя Петрівна, ректор Донецького інституту ринку і соціальної політики, завідувач кафедри економіки і менеджменту (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Баришнікова Льоля Петрівна, доцент кафедри економіки підприємства Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 25 березня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 25 лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.С.Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивні зміни, що відбуваються в національних і загальносвітових пріоритетах суспільного розвитку, перехід до інноваційної моделі розвитку економіки і входження України до європейського освітнього простору обумовлюють зростання економічної й соціальної значущості вищої освіти, а також істотне ускладнення умов функціонування системи вищих навчальних закладів.
Поступальний розвиток системи вищої освіти України характеризується впливом історичних, політичних, соціально-економічних, демографічних, міжнародних чинників, і спрямовується на підвищення інтелектуального потенціалу держави. Так, наприклад, за період 1990-2005 роки кількість навчальних закладів III-IV рівня акредитації зросла на 132,8% (з 149 до 347), середня чисельність студентів у розрахунку на один вищий навчальний заклад даного рівня акредитації за цей період - на 129,9% (з 881,3 до 2026,7). Поряд зі збереженням державного освітнього сектора відбувається зростання числа нових учасників освітнього ринку, починають складатися освітні мережі, змінюються методологічні підходи до організації освітньої діяльності й управління вищими навчальними закладами.
Подвійність стану сучасного вищого навчального закладу визначається необхідністю задоволення соціальних потреб населення, а також відповідності державним і ринковим вимогам. Таким чином, головна мета діяльності вищих навчальних закладів незалежно від форми власності полягає в забезпеченні умов, необхідних для одержання вищої освіти, в підготовці фахівців для потреб України на основі принципів доступності для кожного громадянина всіх форм і типів освітніх послуг, створення рівних умов, дотримання гуманізму, забезпечення гнучкості і безперервності освіти. З іншого боку, в сучасних економічних умовах вищі навчальні заклади функціонують як повноправні суб'єкти ринку освітніх послуг, що обумовлює досить високий ступінь конкуренції в системі освіти.
Конкурентні вимоги до системи організації управління закладами освіти доводять необхідність її модернізації з метою забезпечення адаптації до сучасних економічних і соціальних умов, визначення стратегічних орієнтирів розвитку в майбутньому. Особливого значення набувають проблеми соціально-економічної ефективності як системи освіти в цілому, так і окремих закладів, і перш за все - навчальних закладів недержавної форми власності, які є об’єктами корпоративного управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ НЕДЕРЖАВНИМ ВИЩИМ НАВЧАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок