Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
301
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
КОВАЛЬОВА Олена Олександрівна
УДК: 378.937+378.126+370.153
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса- 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник- |
доктор психологічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Чебикін Олексій Якович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет ім. К.Д.Ушинського,
ректор, завідувач кафедри теорії та методики практичної психології.
методики
Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторією методології і теорії психології;
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
Фролов Павло Дмитрович,
Інститут соціальної та політичної психології АПН України,
завідувач лабораторії соціально-психологічних технологій.
Захист відбудеться “9 листопада 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського (Одеса, вул. Старопортофранківська, 26).
Автореферат розісланий “5” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Кузнєцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема формування іміджу є однією з актуальних у сучасній психологічній науці (О.Ю. Панасюк, Г.Г. Почепцов, В.М. Шепель тощо). Як засвідчують дослідження цих та інших учених, в останні роки означена проблема достатньо активно розробляється щодо різних видів людської діяльності. Пріоритет у її вирішенні залишається за політикою, бізнесом, мистецтвом та іншими галузями. Водночас, у сучасній психології накопичений досить широкий арсенал технологій, спрямованих на підтримку та створення іміджу різних фахів.
Аналітичний огляд досліджень (О.О. Володарської, А.О. Калюжного, Я.Л. Коломенського, О.Б. Перелигіної тощо) з порушеної проблеми засвідчує її актуальність для фахівців освіти. Утім, у проаналізованій літературі виявлено досить фрагментарні та опосередковані дані щодо психологічних характеристик іміджу фахівців освіти та умов його створення. Крім того, недостатньо досліджень, присвячених вивченню питання психологічного забезпечення формування основ іміджу у майбутніх педагогів. Водночас, за даними багатьох дослідників (В.О. Міхайлова, О.М. Осетрова, М.С. Піскунова, С.Д. Смірнова, Г.Г. Сорокіна та інших), у значної частини, як досвідчених вчителів, так і студентів-педагогів виявлені проблеми, пов’язані із самопрезентацією та самоствердженням фахівця.
Відтак, розгляд психологічних особливостей професійного іміджу вчителя та вчителя-адміністратора викликає гостру зацікавленість в спеціалістів (М.В. Апраксіна, Т.П. Афанасьєва, Г.О. Балла, Т.О. Бусигіна, Д.В. Журавльова, Ю.Н. Зубова, Т.О. Іванько, В.В. Ісаченко, Ю.О. Конаржевського та інших). Обмеженість інформації про ознаки іміджу та специфічні особливості особистості, які його детермінують у фахівців освіти, ускладнює проблему його пізнання.
Усе вищезазначене й обумовило вибір теми дисертаційного дослідження “Психологічні особливості формування основ професійного іміджу у майбутніх педагогів”.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження входить до плану Південного наукового центру АПН України (м. Одеса) “Розвиток особистості в різних умовах навчальної діяльності” (№ V001469) та затверджена рішенням бюро Ради з координації наукових досліджень у галузі педагогіки та психології АПН України (протокол № 8 від 31.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ОСНОВ ПРОФЕСІЙНОГО ІМІДЖУ У МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок