Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬОГО ДІАЛОГУ

ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬОГО ДІАЛОГУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬОГО ДІАЛОГУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,04 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Херсонський державний університет
Гриценко Ірина Валентинівна
УДК 371. 036
ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ
ХУДОЖНЬОГО ДІАЛОГУ
13.00.07- теорія та методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Херсон - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі педагогіки і психології Херсонського державного університету, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент Нусінова
Жанна Наумівна, Херсонський державний
університет, доцент кафедри педагогіки і
психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Мельничук Сергій Гаврилович,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені В. Винниченка,
завідувач кафедри педагогіки психолого-
педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук, доцент
Антонович Євген Антонович, Інститут
підприємництва, права і реклами (м. Київ),
проректор з навчально-методичної роботи,
завідувач кафедри прикладного мистецтва і
дизайну.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені М. Коцюбинського,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 10 січня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 67.053.01 у Херсонському державному університеті за адресою: 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Херсонського державного університету ( 73000, м. Херсон, вул. 40 років Жовтня, 27).
Автореферат розіслано 9 грудня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.В. Коршун


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми та ступінь наукової розробки теми. На сучасному етапі розвитку українського суспільства стверджується стратегія прискореного, випереджувального розвитку освіти і науки, фізичних, інтелектуальних, моральних та інших сутнісних сил особистості, які забезпечують її самоствердження і самореалізацію. Як зазначено у Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, освіта являє собою стратегічну основу розвитку особистості, суспільства, нації і держави, є запорукою майбутнього, найбільш масштабною і людиноємною сферою суспільства, засобом відтворення й нарощування інтелектуального, духовного потенціалу народу.
Духовні основи суспільних відносин спрямовано на формування системи моральних цінностей, світоглядних орієнтацій, правової відповідальності, а також на вміння особистості освоювати навколишню дійсність за законами краси. Естетичний досвід є важливим надбанням як суспільства в цілому, так і окремої людини, що дозволяє їй самостійно сприймати, високо цінувати і примножувати матеріальні й духовні надбання українського народу. Це зумовлює необхідність забезпечення умов формування естетичного досвіду особистості. Навчально-виховна практика покликана сприяти розвитку емоційно-чуттєвої активності учнів, готувати їх до самостійного сприймання і творення художньо-естетичних цінностей.
Актуальним завданням середньої загальноосвітньої школи є формування естетичного досвіду молодших школярів. Адже він акумулює в собі найважливіші духовно-практичні властивості дітей, їх можливості щодо освоєння та плідного використання на практиці культурно-естетичних надбань суспільства. Естетичний досвід символізує сукупність чуттєвих сприймань, якого набувають учні у процесі взаємодії з прекрасним у природі й суспільстві, становить основу естетичних знань людини про матеріальний світ та суспільні відносини, культурні цінності, твори мистецтва.
Дослідження в галузі теорії та методики естетичного виховання сприяли актуалізації зазначеної проблеми. Так, у наукових дослідженнях (І.Зязюн, О.Семашко, Г.Апресян, Ю.Борєв, А.Канарський) естетичний досвід отримує інтерпретацію з позиції філософської науки. У педагогічних працях (С. Мельничук, Г. Падалка, О. Рудницька, Г.Шевченко та ін.) розглядаються теоретичні аспекти формування естетичного досвіду особистості засобами мистецтва. Методичні рекомендації (Н.Бутенко, Т. Завадська, Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНОГО ДОСВІДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ ХУДОЖНЬОГО ДІАЛОГУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок