Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФІЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

ФІЛОСОФІЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

Назва:
ФІЛОСОФІЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
38,87 KB
Завантажень:
269
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гаврилов Микола Іванович
УДК 101:342.5:005
ФІЛОСОФІЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ
ДЕРЖАВНОСТІ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
і філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант – доктор філософських наук, професор
БИЧКО Ігор Валентинович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
професор кафедри історії філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ВОЛОВИК Віталій Іванович,
Запорізький обласний інститут
післядипломної педагогічної освіти,
проректор, завідувач кафедри філософії і суспільно-гуманітарних дисциплін
доктор філософських наук, професор
КАВАЛЕРОВ Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний
педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри філософії і соціології
доктор філософських наук, професор
ДОДОНОВ Роман Олександрович,
Донецький національний технічний університет,
завідувач кафедри філософії
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться “29” березня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук у Дніпропетровському національному університеті МОН України за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “27” лютого 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Б. Окороков


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Коли у результаті розпаду державної тоталітарної системи виникли нові держави, що стали на демократичний шлях розвитку, то виявилося, що існуючі наукові знання про державу не можна використовувати для розв’язання практичних завдань. У свою чергу, прагматичні орієнтири, що були визначені в процесі створення нових держав, зовсім відсунули на другий план його теоретичне забезпечення, хоча і викликали у науковому співтоваристві підвищений інтерес до цієї проблематики. Теоретичні дослідження різних аспектів державного будівництва, що виникли останнім часом, багато в чому тяжіють до розв’язання проблем за допомогою використання сталої методології держави. Проблеми організації державної влади народу практично не обговорюються на методологічному рівні. Численні публікації, у яких розглядаються різні аспекти цієї проблеми, мають переважно описовий характер. Контекст таких досліджень припускає, що вихідні передумови відомі та зрозумілі. Такий стан не тільки звужує проблематику наукового пошуку, але і націлює його переважно на розв’язання поточних проблем державного перетворення. Цим пояснюється той факт, що знаходження демократичної державності відбувається не тільки спонтанно, по-революційному експресивно, але і багато в чому наповнене свавіллям і суб’єктивізмом. Бажання створити державу, яка мала б демократичну структуру, найчастіше зводиться до побудови довільної конструкції, позбавленої розумної ідеї. Підсумком такого конструювання, як правило, є вигадана держава, що нездатна бути засобом для досягнення свободи для людини. Не вирішує цю проблему і просте запозичення історично сформованих моделей демократій.
Водночас не можна не помітити, що наукове знання про державу збагатилося постановкою і пошуком розв’язання нових проблем, до яких варто віднести розуміння ідеї держави як такої, визначення міри демократії, конкретизацію правових засад демократичної держави. Загальним недоліком для всіх цих досліджень залишається відхід від розгляду сутності демократичної держави у площину аналізу її феноменології, що виявляється в різних параметрах демократії. Автори не беруть до уваги, що демократична держава – це лише різновид держави як такої, що не можна зрозуміти особливі форми прояву держави, не зрозумівши природу держави взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ФІЛОСОФІЯ ДЕМОКРАТИЧНОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок