Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ ОРГАНІВ КРОВОТВОРЕННЯ У ПОРОСЯТ

ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ ОРГАНІВ КРОВОТВОРЕННЯ У ПОРОСЯТ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ ОРГАНІВ КРОВОТВОРЕННЯ У ПОРОСЯТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОЛІЯР АЛЛА ВЯЧЕСЛАВІВНА
УДК 591.35 : (612.419+591.443+591.441+591.446) : 636.4
ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ ОРГАНІВ
КРОВОТВОРЕННЯ У ПОРОСЯТ
16.00.02 – патологія, онкологія і морфологія тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному агротехнологічному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор ветеринарних наук, професор
Криштофорова Беса Владиславівна
Кримський державний агротехнологічний університет
завідувач кафедри анатомії і фізіології тварин
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Горальський Леонід Петрович,
Державний агроекологічний університет,
завідувач кафедри анатомії і гістології
доктор ветеринарних наук, професор
Хомич Володимир Тимофійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології
Провідна установа – Львівська національна академія ветеринарної медицини
ім. С.З. Гжицького, кафедра анатомії сільськогосподарських тварин
Захист дисертації відбудеться “____”_______________ 2003 р. о _______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 у Білоцерків-ському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищенська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “____” ___________________2003 р
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради _________________________ П.О. Стадник


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблеми імунодефіцитів у тварин є актуальними для всіх країн світу (Гавалло В.І., 1983; Волошин Н.А., 1990; Cay H.E., 1988; Bolognesi D.P., Cooper M.D., 1995). Характерним проявом їх у тварин є народження недорозвиненого потомства, зниження природної резистентності, скорочення тривалості біологічного життя (Криштофорова Б.В., Хрустальова І.В., 1994; Бусол В.О., 1995; Криштофорова Б.В., Максаков В.Я., 1998). Дослідники-клініцисти (Ліпатов А.М., 1984; Левченко В.І., 1995; Харута Г.Г., Івасенко В.П., 1996, 1997; Фукс П.П., 1997) новонароджених тварин із пренатальною недорозвиненістю визначають як гіпотрофіків. Проте І.А. Аршавський (1968) доводить, що недорозвиненість тварин пов’язана не тільки з порушенням живлення (кількісні перетворення), але й з гіпопластією (якісні зміни), що негативно позначається на організменому статусі новонароджених, а також рості та розвитку їх у подальші періоди. Пренатальна недорозвиненість характеризується передусім зміною структури органів гемопоезу та імуногенезу (Хомич В.Т., Калиновська І.Г., 2001).
Особливого значення набуває визначення морфофункціонального статусу органів кровотворення у свиней у зв’язку з багатоплідністю їх та збільшенням у гнізді серед новонароджених поросят кількості недорозвинених і мертвонароджених (Понд У.Д., Хаупт К.А., 1983; Чумаченко В.Ю., 1990). У неонатальний період виявляється також різна інтенсивність морфогенезу імунокомпетентних структур, що проявляється зниженням природної резистентності тварин і призводить до розвитку різних захворювань (Карпуть І.М., 1995; Perryman L.E., Magnuson N.S., 1982). Однак у науковій літературі недостатньо даних про взаємозв’язок стромальних і паренхіматозних структур органів кровотворення. Зустрічаються, зокрема, лише поодинокі дослідження особливостей перетворень морфоембріональних структур у морфофункціональні, взаємозв’язку їх із життєздатністю поросят. З’ясування цих питань дозволить поглибити уявлення про причини зниження резистентності організму поросят, проводити корекцію умов годівлі й утримання, що забезпечить оптимальний ріст і розвиток тварин та підвищить рентабельність галузі.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота є частиною теми “Розробити способи визначення порушень остеогенезу і його корекції у неонатальних поросят”, яка виконувалася за завданням Міністерства аграрної політики України (договір №6/7) на базі проблемної науково-виробничої лабораторії ветеринарної неонатології кафедри анатомії і фізіології тварин Кримського державного агротехнологічного університету (керівник теми – доктор ветеринарних наук, професор Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ МОРФОГЕНЕЗУ ОРГАНІВ КРОВОТВОРЕННЯ У ПОРОСЯТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок