Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВАХ (на матеріалах республік колишнього СРСР)

ЕКОНОМІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВАХ (на матеріалах республік колишнього СРСР)

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВАХ (на матеріалах республік колишнього СРСР)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,21 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГЕЛЬМУТ ВАЛЬТЕР
УДК 339 (47+57)
ЕКОНОМІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ
В ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВАХ
(на матеріалах республік колишнього СРСР)
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і
міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світового господарства і міжнародних економічних відносин Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Філіпенко Антон Сергійович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри світового господарства
і міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин
Офіційні опоненти - член-кореспондент НАН України,
доктор економічних наук, професор
Голіков Володимир Іванович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України
- кандидат економічних наук, професор
Леоненко Петро Михайлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри економічної теорії
економічного факультету
Провідна установа - Інститут світової економіки і міжнародних
відносин НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 9 ” листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 10.
Автореферат розісланий “ 7 ” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мазуренко В.П.
Загальна характеристика Роботи
Актуальність теми дослідження. Розвиток світового економічного процесу в сучасний період характеризується зростанням інтернаціоналізації та глобалізації виробництва, яке функціонує переважно на ринкових засадах. У зв'язку з цим для постсоціалістичних країн колишнього СРСР особливо великого значення набувають економічні трансформації, які тільки й спроможні забезпечити динамічне та ефективне їх входження у світову систему господарства.
Світова практика свідчить, що у більшості країн зміна суспільно-економічних систем охоплює цілу епоху тривалих і досить масштабних перетворень. Парадоксальність ситуації, яка посилює необхідність дослідження ринкових трансформацій у постсоціалістичній економіці, полягає в тому, що вони проходять діаметрально протилежним шляхом порівняно з іншими країнами.
Формування ринкових відносин традиційно відбувалось протягом цілих століть у міру переростання натурального господарства в ринкове з властивими йому конкуренцією і монополією. Але перехід від адміністративно-командної економіки до ринкової, що здійснюється зараз у постсоціалістичному просторі, раніше ніде й ні в якій країні не мав місця, і він відбувається в інверсійному (оберненому) порядку: від зверхцентралізованого планового господарства із зверхмонополізацією до ринкових відносин.
Отже, безпрецедентність сучасного здійснення економічних трансформацій означає неможливість широко використати набутий світом традиційний досвід. Усе це посилює необхідність пошуку своїх власних шляхів перетворень із творчим врахуванням існуючої світової практики та специфічних умов постсоціалістичних країн. Значимість розробки обраної теми дуже важлива тому, що вона дає можливість розв'язувати проблему не шляхом “спроб і помилок”, а поглибленим дослідженням як загальних закономірностей економічних трансформацій, так і специфічних національних особливостей, що сприяє створенню власних моделей і програм перспективного розвитку в обраному напрямі.
Таким чином, актуальність теми зумовлена теоретичною і практичною значимістю досліджуваних питань для розробки власних моделей ринкових перетворень з метою подолання всіх труднощів і забезпечення економічного зростання постсоціалістичних держав у складі світової системи господарства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ В ПОСТСОЦІАЛІСТИЧНИХ ДЕРЖАВАХ (на матеріалах республік колишнього СРСР)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок