Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Філософсько-методологічний потенціал соціосинергетики

Філософсько-методологічний потенціал соціосинергетики

Назва:
Філософсько-методологічний потенціал соціосинергетики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,55 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди
Національної академії наук України
Цимбал Світлана Миколаївна
УДК 167+124.1+316.25
Філософсько-методологічний потенціал соціосинергетики
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті ім. А. С. Макаренка МОН України на кафедрі філософії та соціології.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор
Цикін Веніамін Олександрович,
Сумський державний педагогічний університет
імені А. С. Макаренка МОН України,
завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор
Соловей Леонід Антонович,
Київський національний університет будівництва
і архітектури МОН України,
професор кафедри філософії
кандидат філософських наук, доцент
Боровська Людмила Олександрівна,
Національний авіаційний університет МОН України,
доцент кафедри філософії
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра
філософії науки та культурології, м. Київ
Захист відбудеться “28” жовтня 2005 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.161.01 в Інституті філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, 01001, м. Київ - 1, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту філософії імені Г.С.Сковороди НАН України, 01001, м. Київ - 1, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “24” вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат філософських наук Гардашук Т. В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Революція в природознавстві, що тривала протягом усього XX століття, ознаменувалася неухильним рухом наук до відкриття складності, нелінійності, варіативності. У новому тисячолітті широке розповсюдження ідей теорії самоорганізації призвело до розширення дослідницького кола проблем, інтенсифікації росту знань, пошуку єдності філолофсько-методологічних підстав постнекласичної науки та реалізації її міждисциплінарних і трансдисциплінарних стратегій.
Причиною використання категоріального апарату природознавства в суспільствознавстві є кризова ситуація в науках, що вивчають різні аспекти соціуму. Панування у світогляді більшості дослідників-гуманітаріїв класичної наукової парадигми привело до неможливості адекватної оцінки сучасних соціальних процесів. Для сьогодення характерним є активне впровадження методологічного й світоглядного потенціалу синергетичної парадигми в соціогуманітарне знання.
Поширення саме синергетичної методології викликане, насамперед тим, що вона дозволяє створювати універсальні пояснювальні моделі, які виявляють глибинну спільність соціальних процесів різної природи, як процесів соціальної самоорганізації, що сполучаються із загально-еволюційною логікою світоупорядкування. Але актуальним на сьогодні є не тільки пошук аналогій, необхідно розкривати специфіку застосування концептуального інструментарію синергетики до різних рівнів організації матерії.
Проблемами адаптації принципів, ідей природознавства й точних наук до соціальної сфери займається соціосинергетика - один із напрямів теорії самоорганізації. Вона покликана стати комунікатором, який дозволяє оцінювати ступінь спільності результатів, моделей та методів точних наук, їх ефективність для соціогуманітарного знання й сприяти міждисциплінарному спілкуванню.
Суттєвим стимулом розвитку концепції соціальної самоорганізації, її активного впровадження в різні наукові та позанаукові сфери людської діяльності постала ситуація, яку можна позначити як цивілізаційну та гуманітарну кризу. Актуальність даної роботи підсилюється ще й тим, що останнім часом в Україні активно розробляються технології управління суспільним розвитком, ефективність яких безпосередньо залежить від використання синергетичних ідей.
Соціосинергетика постає інтегратором наукового досвіду, методологією наукового знання, виявляє й обґрунтовує найбільш загальні закони та принципи світу, що самоорганізується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Філософсько-методологічний потенціал соціосинергетики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок