Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО ЯДРА ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ В VIII-XX СТ. (структурний, семантичний, функціональний аналіз)

ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО ЯДРА ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ В VIII-XX СТ. (структурний, семантичний, функціональний аналіз)

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО ЯДРА ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ В VIII-XX СТ. (структурний, семантичний, функціональний аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,61 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
УДК [811.111+811.112.2]'0'232'373
ГАЛУЦЬКИХ Ірина Анатоліївна
ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО ЯДРА ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ В VIII-XX СТ.
(структурний, семантичний, функціональний аналіз)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
СКИБІНА ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА,
професор кафедри іноземних мов
Академії управління та інформаційних технологій “АРІУ”
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ОМЕЛЬЧЕНКО ЛАРИСА ФЕДОРІВНА,
професор кафедри германської філології
Київського міжнародного університету
кандидат філологічних наук, доцент
КОВБАСЮК ЛАРИСА АНАНТОЛІЇВНА,
доцент кафедри німецької мови
Херсонського державного університету
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2007 року о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 10 ” травня 2007 р.
Вчений секретар доктор філологічних наук
спеціалізованої вченої ради Мартинюк А.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Рефероване дисертаційне дослідження виконане в руслі історичної лексикології та є досвідом застосування системного підходу до вивчення етимологічних, структурних, функціональних, стилістичних, словотворчих та семантичних характеристик ядерного словника англійської й німецької мов і його ролі в еволюції їх лексичних систем.
Використання системного підходу притаманне сучасній лінгвістиці, орієнтованій на вивчення й опис мовних одиниць і явищ як комплексних багатоаспектних феноменів (Ю.Д.Апресян, В.О.Карпов, М.М.Маковський, Г.П.Мельников, Ю.І.Наливайко, О.Д.Огуй, А.А.Полікарпов, Л.Н.Черкасов, J.Aitchison). З огляду на всеосяжний характер системної організації мови, її дослідження виконується в різних напрямках. Один із них базується на визнанні існування у мовній системі ядерних і периферійних секторів (Р.О.Будагов, В.М.Живов, Б.А.Успенський, Н.О.Золотова, О.О.Крєтов, Т.Н.Разуваєва, Н.О.Янко-Триницька, Ch.Ogden, M.Stubbs, M.Swadesh). Інтерес мовознавців до цього підходу зумовлений перспективністю його використання при вивченні як мовної системи в цілому, так і її окремих підсистем не лише в структурному, а і в еволюційному аспектах. Однак, полемічним залишається питання критерію виділення ядерних одиниць системи, вирішення якого пропонується в рамках різних підходів: структурного (О.О.Залевська, В.І.Скибіна), семантичного (Г.І.Кустова, J.Aitchison, A.Wierzbicka), комунікативного (А.Е.Левицький, M.Modiano, R.Quirk, G.Stein), психолінгвістичного (В.М.Манакін), частотного (О.О.Реформатський, В.Baker, W.Lee, D.Lee, A.Peyawary), структурно-еволюційного (О.О.Реформатський), структурно-семантичного (Е.Ф.Скороходько), структурно-системного (R.Carter), історико-пізнавального (A.Cruse) та історичного (В.В.Виноградов, В.І.Скибіна, А.Baugh, R.Brendt, L.Campbell, G.Hughes, R.Lass).
У цій роботі, яка носить діахронічний характер, ядерність/периферійність трактується з історичної точки зору. Згідно з нею, ядром лексичної системи визнаються лексеми, що ведуть походження від найдавніших етапів розвитку мови – давньонглійського й давньоверхньонімецького відповідно. Підставою для такого трактування ядра лексичної системи є той факт, що хронологічна стійкість в лексиці поєднується з цілою низкою ознак, які впливають на еволюційні процеси, зокрема на підтримання англійської мови у стані гомеостазису в ході її трансформації в поліетнічну (В.І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ІСТОРИЧНОГО ЯДРА ЛЕКСИЧНОЇ СИСТЕМИ АНГЛІЙСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ МОВ В VIII-XX СТ. (структурний, семантичний, функціональний аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок