Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> взаємозв’язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності

взаємозв’язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності

Назва:
взаємозв’язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національна академія наук україни
інститут фізіолгії рослин і генетики
Ситніков
Денис Михайлович
УДК 581.557:581.13:547.96:579.841.3
взаємозв’язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності
03.00.12 — фізіологія рослин
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ — 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі симбіотичної азотфіксації інституту фізіології рослин і генетики НАН України, м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Коць Сергій Ярославович,
інститут фізіології рослин і генетики
НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
професор, чл.-кор. НАН України
Мусатенко Людмила іванівна,
Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного
НАН України, завідувач відділу
доктор біологічних наук, професор
Антипчук Адель Федорівна,
Відкритий міжнародний університет розвитку
людини “Україна”, завідувач кафедри
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться: 17.05. 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 при інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ, Васильківська вул., 31/17.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ, Васильківська вул., 31/17.
Автореферат розісланий 14.04.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук є.Ю. Мордерер


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Фіксація молекулярного азоту симбіотичними системами рослин і бульбочкових бактерій – процес планетарного значення, який набуває особливої актуальності при впровадженні високопродуктивного та екологічно чистого землеробства.
Формування симбіозу – це складний багатоступеневий процес, в якому виділяють серію скоординованих етапів. На перших стадіях його становлення важливу роль відводять різним компонентам контактуючих поверхонь партнерів симбіозу, зокрема лектинам рослин. При цьому лектини розглядають не тільки як молекулярну детермінанту, яка комплементарно зв’язує рецептори мікросимбіонта на етапі розпізнавання, але і як молекулярний сигнал, який рослина-хазяїн адресує своєму партнеру.
Лектини виявлено в органах і тканинах багатьох рослинних організмів. Вважається, що білки, яким притаманна лектинова активність, беруть участь у ряді фізіологічних процесів, що відбуваються в організмі рослини, і можуть бути стресовими білками. Тим не менше, на сьогодні їхня роль в основному з’ясована у механізмах розпізнавання біологічними об’єктами один одного, зокрема на етапі становлення симбіотичних взаємовідносин; дані стосовно участі цих білків в інших фізіологічних процесах не чисельні.
Проблема “біологічного” азоту потребує всебічного дослідження та пошуку шляхів інтенсифікації роботи симбіотичного апарату. Встановлення ж закономірностей зміни активності лектинів різних органів бобових в онтогенезі необхідне для з’ясування зв’язку між азотфіксацією і лектиновою активністю симбіотичної системи, що важливо для розуміння ролі цих білків у житті рослин і функціонуванні симбіозу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася в рамках науково-дослідних тем відділу симбіотичної азотфіксації інституту фізіології рослин і генетики НАН України на 2001–2005 рр. “Вивчити процеси взаємодії бульбочкових бактерій із рослиною-хазяїном та розробити заходи підвищення продуктивності бобових культур за рахунок максимального використання біологічного азоту” (р/№ 0101U000627), на 2002–2006 рр. “Методами генної інженерії отримати нові штами азотфіксуючих мікроорганізмів і створити високоефективні азотфіксуючі системи бобових та злакових культур” (р/№ 0102U002460) і на 2006–2010 рр. “Дослідити фізіологічні процеси функціонування бобово-ризобіального симбіозу і розробити методи його інтенсифікації” (р/№ 0106U006461).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: взаємозв’язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок