Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка технології боротьби з пилом при перевезенні гірничої маси залізничним транспортом

Розробка технології боротьби з пилом при перевезенні гірничої маси залізничним транспортом

Назва:
Розробка технології боротьби з пилом при перевезенні гірничої маси залізничним транспортом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,67 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кошик Юрій Йосипович
УДК 622.807:622.34
Розробка технології боротьби з пилом при перевезенні
гірничої маси залізничним транспортом
Спеціальність 05.26.01 – “Охорона праці”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Кривий Ріг – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Криворізькому технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, Гурін Аркадій Олександрович, Криворізький технічний університет, завідувач кафедри рудничної аерології та охорони праці.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Бересневич Петро Васильович, Криворізький технічний університет, завідувач кафедри теплогазопостачання та вентиляції;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Тищук Володимир Юрійович, Український державний науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній промисловості, завідувач лабораторії.
Провідна установа:
Національний гірничий університет, кафедра “Охорона праці” Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться ”19” грудня 2003 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 09.052.02 Криворізького технічного університету (50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Криворізького технічного
університету (50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37).
Автореферат розісланий ”14” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Г.Т. Фаустов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Стан і актуальність роботи. Процеси видобутку залізної руди, її переробки і транспортування супроводжуються пилоутворенням і пиловиділенням. Повністю уловити й утилізувати цей пил поки що не вдається. Про це свідчать території промислових майданчиків, автомобільні шляхи і залізниці, що вкриті товстим шаром пилу.
Вітер, повітряні потоки, що виникають під час руху транспортних засобів, здіймають дрібні частинки гірничої маси з поверхні доріг, складів руди та ін., у результаті чого гірничими підприємствами України щорічно викидається в атмосферу десятки тисяч тонн рудного пилу. Концентрація пилу на промислових майданчиках гірничо-збагачувальних комбінатів (ГЗК) і шахт перевищує допустимі норми в кілька разів, що призводить до професійних захворювань робітників поверхневих цехів.
За даними Фонду соціального страхування, тільки в 2002 р. було зареєстровано 78 випадків професійних захворювань органів дихання (пиловий бронхіт і сидеросілікоз) у робітників поверхневих цехів гірничо-видобувних підприємств Кривбасу, що складає 60 % від усіх професійних захворювань.
Основними джерелами пиловиділення при відкритих залізничних перевезеннях гірничої маси є її просипи через щілини кузовів піввагонів або думпкарів та здування пилу з поверхні вантажу і залізничного полотна потоком повітря.
Як правило, просипається гірнича маса, що містить підвищену кількість дрібних фракцій, які частково формують пилову хмару навколо потяга, що рухається, або осідають на залізничному полотні.
Відповідно до існуючих міжнародних стандартів, гірничо-видобувні підприємства, які відвантажують свою продукцію (залізорудний концентрат, аглоруду та ін.), зобов'язані забезпечити персонал та довкілля від шкідливого впливу при її перевезенні, тобто звести пиловиділення до мінімуму. Однак, відомі способи закріплення поверхонь, що виділяють пил, засновані на використанні зрошення, протиерозійних покрить та ін., недостатньо ефективні, дорогі і складні при реалізації, особливо в зимовий період.
Таким чином, виникла нагальна потреба у вирішенні важливої і актуальної науково-технічної задачі із захисту персоналу та навколишнього середовища при залізничних перевезеннях гірничої маси шляхом розробки ефективних технологічних і екологічно чистих способів і засобів зменшення пиловиділення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до планів наукової роботи кафедри рудничної аерології та охорони праці Криворізького технічного університету, (тема -
№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка технології боротьби з пилом при перевезенні гірничої маси залізничним транспортом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок