Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОБРОБКИ ДАНИХ В ЄДИНІЙ АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ МИТНОЇ СЛУЖБИ

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОБРОБКИ ДАНИХ В ЄДИНІЙ АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ МИТНОЇ СЛУЖБИ

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОБРОБКИ ДАНИХ В ЄДИНІЙ АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ МИТНОЇ СЛУЖБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,59 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Ульяновська Юлія Вікторівна
УДК 004.048
УДК 681.012
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОБРОБКИ ДАНИХ В ЄДИНІЙ АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ МИТНОЇ СЛУЖБИ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії митної служби України, Державна митна служба України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Мороз Борис Іванович, Академія митної служби України, начальник факультету організації та технології митного контролю, начальник кафедри інформаційних систем та технологій.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Левикін Віктор Макарович, Харківський національний університет радіоелектроніки, директор Інституту комп’ютерних та інформаційних технологій, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем;
- кандидат технічних наук, доцент Дерев’янко Олександр Іванович, Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри автоматизованих систем обробки інформації.
Провідна установа:
- Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, м. Харків.
Захист відбудеться 13.04.2005 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел.: (057) 702-14-51.
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано 12.03.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Ф. Чалий
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідною умовою ефективного функціонування Державної митної служби України є організація автоматизованого інформаційного обміну як у межах Державної митної служби України так і з іншими міністерствами та відомствами України. Для досягнення цієї мети створена Єдина автоматизована інформаційна система (ЄАІС) митної служби, призначення якої полягає у вирішенні функціональних завдань митної служби з використанням передових інформаційних технологій. Важливим напрямком розвитку інформаційних технологій є розробка систем, призначених для підтримки процесів прийняття рішення, зокрема дорадчих і експертних систем. Конкретне застосування даних систем актуально під час вирішення широкого кола завдань, пов’язаних із творами мистецтва. До таких завдань належить пошук і збереження інформації про вироби мистецтва, ідентифікація, оцінка й експертиза виробів мистецтва та історичних цінностей. Зазначені завдання мають особливу актуальність для митної служби України, однією з основних функцій якої є збереження культурної та історичної спадщини держави. Перед співробітниками митних органів при здійсненні митної процедури огляду ставиться завдання визначення культурної або історичної цінності виробів мистецтва.
Для вирішення цієї проблеми в Державній митній службі України передбачено наявність фахівця-мистецтвознавця в пунктах митного контролю. Однак з огляду на велику розмаїтість типів виробів мистецтва і специфіку кожного типу для кваліфікованої експертизи необхідний фахівець-мистецтвознавець з кожного виду цінностей, що в рамках митної служби не є можливим. Велику практичну допомогу у вирішенні цієї проблеми надало б створення експертної системи ідентифікації творів мистецтва, яка б містила в собі не тільки базу даних з відмітною атрибутикою предметів мистецтва, але й могла б робити висновки про ступінь культурної й історичної цінності досліджуваного об’єкта.
Проблемам розробки експертних систем присвячені роботи Поспєлова Д.А., Попова Е.В., Заде Л., Уотермена Д.Р., Бакаєва А.А. та інших авторів. Проведений аналіз робіт з даного напрямку дозволяє зробити висновок, що в галузі мистецтвознавства експертні системи застосовуються не досить широко. Існуючі інформаційні системи, застосовувані в цій галузі, є інформаційно-пошуковими системами і не надають підтримки у прийнятті експертних рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ОБРОБКИ ДАНИХ В ЄДИНІЙ АВТОМАТИЗОВАНІЙ ІНФОРМАЦІЙНІЙ СИСТЕМІ МИТНОЇ СЛУЖБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок