Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕРАЦІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ТА ВНУТРІШНІХ ХВИЛЬ ЛОКАЛЬНИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ В РІДИНІ

ГЕНЕРАЦІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ТА ВНУТРІШНІХ ХВИЛЬ ЛОКАЛЬНИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ В РІДИНІ

Назва:
ГЕНЕРАЦІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ТА ВНУТРІШНІХ ХВИЛЬ ЛОКАЛЬНИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ В РІДИНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,90 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
Інститут гідромеханіки
МИРОНЧУК Мирослава Василівна
УДК 532.59
ГЕНЕРАЦІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ТА ВНУТРІШНІХ ХВИЛЬ ЛОКАЛЬНИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ В РІДИНІ
01.02.05 - Механіка рідини, газу та плазми
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті гідромеханіки НАН України
Науковий керівник:
доктор фіз.мат. наук, проф.
Селезов Ігор Тимофійович,
Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу гідродинаміки хвильових процесів
Офіційні опоненти:
Доктор фіз.-мат. наук
Нікіфорович Євгеній Іванович,
Інститут гідромеханіки НАН України, завідувач відділу моделювання гідротермічних процесів
кандидат фіз.-мат. наук, с.н.с.
Железняк Марк Іосифович,
Інститут математичних проблем систем та машин НАН України,
завідувач відділу моделювання навколишнього середовища
Провідна установа: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м. Київ
Захист відбудеться " 5 " жовтня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.196.01 при Інституті гідромеханіки НАН України за адресою: 03 680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту гідромеханіки НАН України за адресою: 03 680, м. Київ, вул. Желябова, 8/4.
Автореферат розісланий “ 1 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.196.01
доктор технічних наук, проф. Криль Степан Іванович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Наявність локалізованих неоднорідностей в рідинах різної фізичної природи приводить до генерації поверхневих та внутрішніх хвиль різних типів в залежності від геометричних параметрів самих неоднорідностей та фізичних властивостей розглядуваних рідин. В рамках класичної хвильової теорії більша частина робіт попередників присвячена дослідженню лінійних задач генерації хвиль неоднорідностями, за останні десятиліття появився ряд робіт, присвячених дослідженню нелінійних задач хвилеутворення внаслідок наявності неоднорідностей, зокрема, неоднорідного дна. Тому викликає інтерес подальше дослідження саме нелінійних аспектів генерації хвиль неоднорідностями, а також виявлення впливу таких фізичних параметрів рідини, як намагнічуваність та багатошаровість, на генерацію хвиль.
Деякі аспекти досліджень, що мають відношення як до класичної теорії хвильових процесів, так і до генерації хвиль неоднорідностями, та пов'язані з тематикою даної роботи, відображені в роботах М.Є.Кочіна, М.А.Лаврентьєва, Дж.Лайтхілла, Г.Ламба, Дж.Стокера, Л.М.Сретенського, Дж.Уізема, С.Ф.Доценка, М.І.Железняка, Є.М.Пеліновського, І.Т.Селезова, І.В.Стурової, Л.В.Черкесова, В.В.Яковлєва, T.Havelock., S.Massel, C.Mei, J.Miles, P.Peregrine, S.Shen, G.Stokes, G.Wu та ін.
Актуальність теми. Проблема дослідження генерації та розповсюдження поверхневих та внутрішніх хвиль, визваних наявністю локальних неоднорідностей, викликає науковий інтерес і активно розробляється в останні десятиліття. Водночас вона є складною як у фізичному сенсі, так і з боку розробки відповідного математичного моделювання, тому ця проблема залишає багато перспектив для подальшого розвитку.
З огляду на недостатню дослідженість та математичну складність проблеми дана дисертаційна робота присвячена більшою мірою дослідженню саме нелінійних задач генерації хвиль локальними неоднорідностями в рідині, а також узагальненню моделі на рідини більш складної фізичної природи – магнітну рідину та багатошарові рідини. Ці задачі викликають нетривіальні математичні труднощі при розв’язанні, проте вони є більш точними фізичними моделями. Тому дослідження поширення та генерації поверхневих та внутрішніх хвиль локальними неоднорідностями в рідині є актуальною науковою проблемою, викликаною потребами теорії хвильових процесів. Ці дослідження не тільки дозволяють з деякою мірою точності моделювати реальні фізичні хвильові процеси, вони також є актуальними для розробки та апробації математичних методів, чисельних досліджень, для створення теоретичної бази для експериментів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ГЕНЕРАЦІЯ ПОВЕРХНЕВИХ ТА ВНУТРІШНІХ ХВИЛЬ ЛОКАЛЬНИМИ НЕОДНОРІДНОСТЯМИ В РІДИНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок