Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕРОЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ НА ОСНОВІ МАЛОНОНІТРИЛУ ТА БАРБІТУРОВОЇ КИСЛОТИ

СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕРОЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ НА ОСНОВІ МАЛОНОНІТРИЛУ ТА БАРБІТУРОВОЇ КИСЛОТИ

Назва:
СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕРОЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ НА ОСНОВІ МАЛОНОНІТРИЛУ ТА БАРБІТУРОВОЇ КИСЛОТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Кулініч Андрій Володимирович
УДК 547.97+544.164+544.164.032.732
СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
МЕРОЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ
НА ОСНОВІ МАЛОНОНІТРИЛУ
ТА БАРБІТУРОВОЇ КИСЛОТИ
02.00.03. – органічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук
Іщенко Олександр Олександрович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
завідувач відділу кольору та будови органічних сполук
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор, чл.-кор. НАН України
Кальченко Віталій Іванович,
Інститут органічної хімії НАН України, м. Київ,
завідувач відділу хімії фосфоранів
доктор хімічних наук, професор,
Єременко Ганна Михайлівна,
Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ,
провідний науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
м. Харків, кафедра органічної хімії
Захист дисертації відбудеться " 20 " червня 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, ауд. 518.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий "11" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25
д.х.н., професор Комаров І.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Мероціанінові барвники завдяки широкому набору практично важливих властивостей: яскраво вираженій сольватохромії, здатнос-ті суттєво змінювати дипольний момент при збудженні, сенсибілізувати різно-манітні фізико-хімічні процеси – все ширше використовуються при створенні нових матеріалів для оптоелектроніки, нелінійної оптики, оптичних носіїв інформації і флуоресцентних зондів для біології та медицини. Вони є важливими модельними сполуками для розвитку уявлень про електронну будову спряжених систем, а також для перевірки можливостей різноманітних квантово-хімічних методів розрахунку. Цілеспрямований пошук нових мероціа-нінів з наперед заданими властивостями вимагає встановлення залежності їх спектрально-люмінесцентних властивостей від хімічної будови та природи розчинника. До теперішнього часу, такі закономірності вивчалися лише для спектрів поглинання, причому на розрізнених рядах барвників. Для характе-ристики смуг в електронних спектрах використовувалися лише максимуми поглинання. Однак їх аналіз дає змогу простежити тільки відносне розташуван-ня енергетичних рівнів молекули. Більш чутливим репером є форма електрон-них смуг. Її аналіз дозволяє одержати інформацію про зміну порядків зв’язків та електронної густини у хромофорі при збудженні. Проте залежність форми смуг електронних спектрів мероціанінів від їх хімічної будови та природи розчинника не вивчалася. Систематичні дослідження флуоресцентних власти-востей мероціанінів не проводилися. Досягнення ідеального поліметинового стану (ціанінового ліміту) є фундаментальним питанням електронної теорії спряжених систем. Однак критерії досягнення цього стану досі не розроблені.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі органічної хімії хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках наукових тем кафедри (бюджетна тема № 01БФ037-03, № ДР 0101U002175).
Мета і задачі дослідження. Синтез мероціанінів на основі малононітрилу та барбітурової кислоти, в яких закономірно змінюються електронодонорність та електроноакцепторність кінцевих груп і довжина поліметинового ланцюга. Встановлення на їх прикладі основних закономірностей, які зв'язують, поло-ження, інтенсивність та форму смуг поглинання і флуоресценції мероціанінів з їх хімічною будовою та природою середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА СПЕКТРАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕРОЦІАНІНОВИХ БАРВНИКІВ НА ОСНОВІ МАЛОНОНІТРИЛУ ТА БАРБІТУРОВОЇ КИСЛОТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок