Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ)

РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ)

Назва:
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
263
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
ПАРАМОНОВА Марина Юріївна
УДК 35.073.53
РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ)
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Відділі комплексних проблем державотворення Інституту законодавства Верховної Ради України.
Науковий керівник - | кандидат юридичних наук, доцент
ПЛАХОТНЮК Наталія Григорівна,
Національна академія державного управління при
Президентові України, доцент кафедри права і законотворчого процесу.
Офіційні опоненти: | доктор наук з державного управління, доцент
ПАХОМОВА Тетяна Іванівна,
Одеський регіональний інститут Національної академії державного управління при Президентові України доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування;
кандидат наук з державного управління,
РАБОТА Юрій Іванович,
Федерація профспілок України, Керівник аналітичного управління апарату.
Захист відбудеться “26” грудня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.867.03 в Інституті законодавства Верховної Ради України за адресою: 04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4, к. 416.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України (04053, м. Київ, пров. Несторівський, 4)
Автореферат розісланий 24.11.2007__р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М.Соловйов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток держави обумовлює появу нових органів державної влади, формування, реалізацію та удосконалення владних відносин, виникнення нових форм і методів реалізації закріплених за державними органами повноважень. Відповідно, діяльність органів державної влади потребує ресурсного забезпечення, адекватного їх функціональній та організаційній структурі. Саме тому функціонування Верховної Ради України (далі – ВРУ), яка виходячи з широкого розуміння державного управління виступає його суб’єктом, має бути забезпечено відповідними ресурсами і можливістю розпоряджатися ними. Водночас, як свідчить практика роботи українського парламенту, його ресурсне забезпечення не завжди виступає як планомірно здійснюваний, організований і контрольований процес, воно може не встигати за швидкоплинними змінами, що відповідно обумовлює недостатність або несумісність використовуваних ресурсів. Таким чином, ресурсне забезпечення діяльності ВРУ потребує його комплексного науково-методологічного аналізу й обґрунтування.
Незважаючи на існування великої кількості наукових досліджень, що стосуються діяльності вітчизняного парламенту, здійснених такими відомими вітчизняними вченими, як А.М. Колодій, О.Л. Копиленко, Л.Т. Кривенко, Н.Р. Нижник, В.Ф. Погорілко, Ю.М. Тодика, В.М. Шаповал, питання ресурсного забезпечення законодавчого органу до цього часу залишається вивченим лише фрагментарно. Серед вітчизняних науковців та практиків окремі аспекти питання ресурсного забезпечення діяльності ВРУ досліджувалися: в частині правового забезпечення – В.С. Журавським, А.Р. Мацюком, В.М. Олуйком, В.Ф. Опришком, А.М. Ришелюком, О.І. Сушинським; щодо організаційного забезпечення – Л.Є. Горьовим, В.О. Зайчуком, М.Ф. Ярошем; в частині інформаційного забезпечення – Т.Г. Дрогаль, І.О. Здзебою, Я.С. Мацкевичем та М.Я. Швецем.
Комплексні дослідження щодо забезпечення парламентської діяльності в аспекті порівняльного аналізу здійснювали лише А.З. Георгіца та О.М. Осавелюк. Окремі види ресурсного забезпечення діяльності парламентів у зарубіжних країнах були предметом аналізу науковців-дослідників Програми сприяння парламенту України К. Вінсента, Г. Коуплента, К. Ньюкамера, С.К. Патерсона, Е. Рахімкулова, В. Робінсона і І.В. Хмелько.
В аспекті наукового дослідження автор зверталася і до наукових розробок І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ: СТАН І ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ (ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок