Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПЕКТРОСКОПІЯ ВИПРОМІНЮВАННЯ ВТОРИННИХ ЧАСТИНОК ПІД ДІЄЮ ПУЧКА ІОНІВ АРГОНУ НА МЕТАЛИ ТА ЇХ ХІМІЧНІ СПОЛУКИ

СПЕКТРОСКОПІЯ ВИПРОМІНЮВАННЯ ВТОРИННИХ ЧАСТИНОК ПІД ДІЄЮ ПУЧКА ІОНІВ АРГОНУ НА МЕТАЛИ ТА ЇХ ХІМІЧНІ СПОЛУКИ

Назва:
СПЕКТРОСКОПІЯ ВИПРОМІНЮВАННЯ ВТОРИННИХ ЧАСТИНОК ПІД ДІЄЮ ПУЧКА ІОНІВ АРГОНУ НА МЕТАЛИ ТА ЇХ ХІМІЧНІ СПОЛУКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,34 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ХАРКІВСЬКИЙ ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
УДК 539.186.3:543.53
ГОКОВ Сергій Павлович
СПЕКТРОСКОПІЯ ВИПРОМІНЮВАННЯ ВТОРИННИХ ЧАСТИНОК ПІД ДІЄЮ ПУЧКА ІОНІВ АРГОНУ НА МЕТАЛИ ТА ЇХ ХІМІЧНІ СПОЛУКИ
01.04.20 — фізика пучків заряджених частинок
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті
ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Коваль Адольф Григорович , проблемна науково-дослідна
лабораторія іонних процесів, Харківський національний
університет ім. В.Н. Каразіна.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Карнаухов Іван Михайлович, Національний науковий центр
"Харківський фізико-технічний інститут", заст. генерального директору;
доктор фізико-математичних наук, професор,
Бажин Анатолій Іванович, Донецький національний
університет, завідуючий кафедрою фізики твердого тіла
фізичного факультету.
Провідна установа: Науковий фізико - технологічний центр МОН України та НАН України, м. Харків.
Захист відбудеться “21” вересня 2004р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.845.01 в Національному науковому центрі "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національного наукового центру "Харківський фізико-технічний інститут" за адресою: 61108, м. Харків, вул. Академічна, 1.
Автореферат розісланий “20” серпня_2004р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради_______________________________Айзацький М. І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що при дії пучків іонів середніх енергій на поверхню твердих тіл протікає низка емісійних явищ (розсіювання, розпилення, вторинні іонна, фотонна й електронна емісії і т.п.). Незважаючи на широке дослідження їх, дотепер залишається велика кількість "білих плям" у розумінні процесів, що протікають при дії пучка іонів середніх (кілоелектронвольтних) енергій на поверхню твердого тіла.
Дослідження взаємодії іонних пучків з речовиною має велику практичну значимість у зв'язку із широким застосуванням прискорених іонів у науці і техніці. Іонні пучки являють собою ефективний інструмент дослідження складу і властивостей твердих тіл. Останнім часом, у зв'язку з розвитком новітніх твердотільних технологій і, зокрема , мікроелектроніки, важливого значення набуває вивчення елементного складу і структури поверхні твердих тіл. Серед інших методів аналізу широке поширення одержала діагностика поверхні з використанням пучка іонів низьких і середніх енергій, що характеризується тим, що інформація, яка отримується за її допомогою, відноситься до тонкої приповерхньої області в декілька атомних моношарів, а в деяких випадках і до окремого поверхневого шару. Використання іонних пучків дозволяє також робити спрямовану модифікацію поверхні і проводити пошаровий аналіз елементного складу модифікованої твердотільної мішені в процесі її розпилення.
Очевидно, що використання різних методів аналізу поверхні передбачає знання основних елементарних процесів, що протікають при взаємодії пучка заряджених частинок з речовиною. З цього погляду вивчення механізмів процесів, що лежать в основі методів модифікації поверхні і її аналізу, є важливим і актуальним. Зміна властивостей твердотільної мішені під дією пучка іонів обумовлена трьома основними процесами: іонна імплантація, тобто безпосереднє введення домішки з пучка; структурні перетворення, тобто утворення і нагромадження радіаційних дефектів; розпилення, тобто вибивання частинок мішені з поверхні і з приповерхнього шару у вакуум.
Систематичне вивчення одного з цих процесів - емісії розпилених збуджених частинок з випромінюванням фотонів - що протікає при взаємодії пучка іонів із твердим тілом методом спектроскопії випромінювання вторинних частинок (СВВЧ) може дати важливу інформацію, зокрема, тому, що тільки в цих дослідженнях визначається як тип частинки, що відлітає, так і її збуджений стан.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СПЕКТРОСКОПІЯ ВИПРОМІНЮВАННЯ ВТОРИННИХ ЧАСТИНОК ПІД ДІЄЮ ПУЧКА ІОНІВ АРГОНУ НА МЕТАЛИ ТА ЇХ ХІМІЧНІ СПОЛУКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок