Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ) / сторінка 2

Назва:
ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Формулювання нової стратегії розвитку означає поступове з'єднання в єдину самоорганізуючу систему економічної, екологічної і соціальної сфер діяльності. При цьому актуальним питанням сталого розвитку є врахування природно-космічного чинника і ті проблеми, які він ставить перед сучасною цивілізацією.
Ступінь наукової розробки проблеми. Дослідження автора спрямовані на вивчення проблеми досягнення гармонії у взаємовідносинах людини і природи,
сталого розвитку людства і природи. Перші вагомі результати слід віднести до так
званого ноосферного підходу до осягнення гармонії у взаємовідносинах людини та природи, який розробляли В. Вернадський, Е. Леруа, П. Тейяр де Шарден та ін. В. Вернадський відзначав, що людина перетворюється на могутню космічну силу і стає важливим чинником зміни біосфери. На думку В. Вернадського, людство і біосфера вступають у такий етап своєї еволюції, коли їхній подальший розвиток повинен спрямовуватися розумом людства. На цьому етапі своєї еволюції біосфера перетворюється на ноосферу – сферу розуму.
Безумовно, значний внесок у становлення та розвиток поглядів на взаємовідносини людини і природи, що розвивались переважно на базі космічно-біологічних досліджень, зробили О. Чижевський, К. Ціолковський, М. Будико та інші. К. Ціолковський - творець космічної філософії, що включає прогнози виникнення глобальних проблем техногенної цивілізації і способи їхнього вирішення; О. Чижевський - розробляв концепцію глобального зв'язку усього живого на Землі, біосфери в цілому з фізичними факторами неземного походження, формування уявлень про вплив сонячної активності на природні процеси і здоров'я людини; М. Будико, І. Герасимов, П. Капиця - обґрунтували ідею сприйняття планетарного характеру відносин людини з природою; М. Мойсєєв – на багатому фактичному матеріалі розвинув ідею осмислення проблеми збереження довкілля, пошук шляхів виходу із глобальної екологічної кризи.
Значне місце в розробці проблеми посідає філософсько-методологічний аспект (Е. Гірусов, Ф. Гіренок, А. Горєлов, Г. Гудожнік, О. Дрейєр, В. Лось, М. Реймерс, Ю. Одум, В. Хесле, А. Урсул). У працях цих учених приділяється велика увага виявленню специфіки взаємодії людини і природи, суспільства і природи, досліджується глобальність екологічної проблеми, екологізація свідомості.
Власне питанню сталого розвитку у зв’язку з екологією присвячені праці В. Горшкова, А. Урсула, М. Мойсєєва, К. Лосєва, А. Толстоухова, М. Хилька, В. Данилова-Данільяна та інших.
Важливі досягнення в дослідженні різних аспектів взаємовідносин людини і природи належать сучасним українським вченим: В. Шинкарук (світоглядна складова природоперетворення); С. Кримський, М. Тарасенко (духовні та технологічні аспекти взаємозв'язку між людиною і природою, суспільством і природою); В. Князєв (соціально-філософські аспекти техногенної цивілізації, сучасних технологій); Ф. Канак (розкриття змісту екологічних проблем у конкретних історичних і соціальних умовах); В. Крисаченко (дослідження екологічної культури й екологічної антропології); М. Кисельов (аналіз становлення екології як науки та її міждисциплінарного змісту); М. Хилько (розгляд питань екологічної політики); С. Кравченко (правові, етичні проблеми екології); А. Толстоухов (розробка питань екобезпечного розвитку людства); В. Пащенко (дослідження питань сталого розвитку); О. Салтовський (розробка питань екологічної освіти).
Окремо необхідно виділити праці Римського клубу (А. Печчеї, Дж. Форрестер, Д. Медоуз, М. Месарович, Е. Пестель, Е. Ласло).
Погляди представників Римського клубу еволюціонували. У 70-х роках вони гадали, що основним засобом розв`язання екологічних проблем і тим самим досягненням сталого розвитку (цей термін ще не вживався, але зміст його мав місце) є “обмеження зростання споживання” людини (для країн з високим рівнем розвитку виробництва і споживання (А. Печчеї). У 90-х роках ХХ ст. представники Римського клубу пропонують розв`язувати екологічні проблеми на основі інформаційних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок