Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

Загрузка...

ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ) / сторінка 4

Назва:
ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Необхідно розробити відповідні політичні та правові акти.
Теоретичне і практичне значення дослідження. Висновки і узагальнення можуть бути теоретичною основою для подальшого комплексного дослідження фундаментальної проблеми взаємин людина-природа та природа-людина, що є досить актуальними у XXI столітті.
Виходячи з кризового глобального стану природи і наших дій в ній, настійно потрібне з'ясування ролі соціально-культурних чинників у розв`язанні екологічної проблеми, тому що тільки в цих умовах людство зможе раціонально організувати свою діяльність у планетарному масштабі.
Результати дисертаційного дослідження, висновки і узагальнення можуть бути використані у викладанні курсу соціальної філософії та екології у вищих навчальних закладах і в різних формах екологічного виховання населення України.
Апробація результатів дисертації. Тема дисертації та її основні положення неодноразово обговорювалися на засіданні кафедри філософії Київського національного університету будівництва і архітектури. Ряд положень дисертаційного дослідження були оприлюднені та обговорювалися під час роботи міжнародної науково-практичної конференції “Формування національних, загальнолюдських ціннісних орієнтацій студентської молоді” (Київ, грудень, 2002 р.); Міжнародної наукової конференції “Міфологічний простір і час у сучасній культурі” (Київ, грудень, 2003 р.); 64-ї науково-практичної конференції Київського національного університету будівництва і архітектури (Київ, квітень, 2003 р.); 65-ї науково-практичної конференції Київського національного університету будівництва і архітектури (Київ, квітень, 2004 р.).
Публікації. Результати дисертаційного дослідження опубліковані у чотирьох статтях (фахові видання) та чотирьох збірниках (наукові видання).
Структура дисертації визначається темою та завданнями дослідження. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел. Повний обсяг дисертації 172 сторінки, у тому числі список використаних джерел 13 сторінок (192 найменування).
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обґрунтовується актуальність теми дослідження, аналізується джерельна база та література, розкривається ступінь розробленості обраної теми, визначається мета та завдання, формулюються елементи наукової новизни положень, які виносяться на захист, окреслюються теоретична та практична значимість дисертації, а також її апробація.
У першому розділі дисертаційного дослідження – “Поняття і зміст концепції сталого розвитку як моделі безпечного розвитку” – автор розглядає питання міжнародної стратегії виживання людства. Останнім часом набули актуалізації питання, що пов`язанні з концепцією сталого розвитку, екологічною безпекою та екологічною політикою. Перший розділ складається з двох підрозділів: 1.1. “Поняття сталого розвитку”, 1.2. “Роль екологічної політики в реалізації ідеї сталого розвитку”.
У підрозділі 1.1. ”Поняття сталого розвитку”, автор зауважує, що термін “сталий розвиток” був введений у широкий вжиток Міжнародною комісією з навколишнього середовища і розвитку (“комісія Брундтланд”) у 1987 році. Під поняттям “сталий розвиток” потрібно розуміти такий розвиток, який задовольняє потреби сучасності, але не ставить під загрозу здатність майбутніх поколінь задовольняти свої потреби. У філософсько-соціальній літературі з проблеми “сталого розвитку” виділяються праці А. Урсула, В. Коптюга, К. Лосєва, М. Хилька, А.Толстоухова та діячів Римського клубу (А. Печчеї, Д. Медоуза, Й. Рендерса).
У дисертації аналізується п`ять проблем, вирішення яких передбачає забезпечення сталого розвитку цивілізації: 1). Екологічна; з екологічної точки зору сталий розвиток повинен забезпечувати гарантоване не перевищення антропогенними впливами екологічної ємності біосфери; 2). Економічна; саме шлях до сталого розвитку передбачає зміну економічного розвитку до біосферосумісних, екологічно чистих і маловідходних технологій; 3). Соціальна; концепція сталого розвитку спрямована на збереження соціальної і культурної стабільності, скорочення розриву в рівнях економічного розвитку різних країн і добробуту їхнього населення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок