Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ) / сторінка 5

Назва:
ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Досягнення гідного життя і благополуччя для всіх громадян світу повинно стати головною метою світового співтовариства; 4). Демографічна; концепція сталого розвитку передбачає стабілізацію чисельності населення, особливо у країнах, що розвиваються; 5). Безпека; усунення збройних конфліктів, як міжнаціональних, так і міждержавних, захист від тероризму і злочинності. Для досягнення сталого розвитку сучасної цивілізації необхідно усунути коріння та прояви будь-яких форм тероризму. До існуючих проблем безпеки у другій половині ХХ-го сторіччя додалася проблема екологічної безпеки. Автор виділяє основні принципи екологічної безпеки, які засновані на моделі сталого розвитку.
У перспективі концепція сталого розвитку могла б замінити існуючі моделі і теорії розвитку, які приводять до значних проблем як для країн, що розвиваються, так і для індустріально розвинутих країн. Концепція заснована на припущенні, що сталий розвиток як глобальна спроба, прийнятний і для країн, що розвиваються, і для індустріальних країн, і головне, існує також необхідність враховувати інтереси майбутніх поколінь. Перехід до сталого розвитку можливий тільки на основі радикальної зміни пануючих різновидів системи цінностей, зрушень у світосприйнятті, у стереотипах поведінки, у життєвих установках людей, за умови якісного підвищення рівня координації дій різних країн, соціальних груп, економічних суб'єктів, та розширення діалогу і збереження розмаїтості культур, конфесій і соціальних укладів, що є необхідною умовою соціального розвитку.
У підрозділі 1.2. “Роль екологічної політики в реалізації ідеї сталого розвитку” автор показує, що екологічна політика є тим механізмом, який на політичному та правовому рівні забезпечить сталий розвиток людства. Проблематика екологічної політики розроблена у працях М. Реймерса, В. Соколова, М. Кисельова, М. Хилька, визначаються основні характеристики, напрями та засоби екологічної політики. Перехід до сталого розвитку відбувається за допомогою цілеспрямованої екологічної політики. Засобами реалізації такого переходу стають державні інструменти екологічної політики. У першу чергу – це активне впровадження і послідовне зміцнення природоохоронного законодавства, перехід до енерго- і ресурсозберігаючих моделей виробництва, поширення екологічної освіти і виховання. Велику роль у розробці питань міжнародної екологічної політики відіграють міжурядові організації – ООН, ЮНЕП, ЮНЕСКО,
міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів, Всесвітня організація охорони природи, “Римський клуб” і т. д.
В Україні при розробці екологічної політики потрібно враховувати орієнтацію на економічне зростання і входження у світове економічне співтовариство. Тому, основні завдання екологічної політики України полягають у визначенні умов економічного розвитку з урахуванням досягнень в галузі ресурсозберігаючих, безвідходних технологій. Така постановка завдань дозволить адаптувати економіку України до реальної практики світового ринку і забезпечити умови сталого розвитку країни. В Україні правове забезпечення природоохоронної діяльності здійснюється законами “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про навколишнє природне середовище”.
Автор підкреслює особливу роль громадських рухів і організацій у підвищенні ефективності екологічної політики та у рішенні екологічних проблем загалом. Екологічний рух привів до формування нової політичної ситуації. Екологічна безпека стає вираженням суспільної свідомості, атрибутом нового мислення і одним з найважливіших напрямів внутрішньої і зовнішньої політики.
У другому розділі – “Еволюція соціально-культурних чинників взаємовідносин людини і природи в традиційному, індустріальному та інформаційному суспільствах і ідея сталого розвитку” – здійснено історичний аналіз розвитку взаємовідносин людини і природи, вплив на ці взаємини матеріальних і духовних умов суспільного життя. Практика перетворення природного світу змінюється в революційні епохи історичного процесу, коли під впливом прискореного розвитку продуктивних сил змінюється технологічний спосіб впливу суспільства на природу, масштаб та інтенсивність освоєння природного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок