Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ) / сторінка 6

Назва:
ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В працях Д. Белла, О. Тоффлера, Є. Масуди історія розвитку цивілізації представлена такими історичними періодами: аграрний, індустріальний, інформаційний (постіндустріальний).
У підрозділі 2.1. “Традиційне суспільство” дослідник розглядає, як розвивалися взаємовідносини людини і природи у суспільстві такого типу. В доіндустріальну епоху господарсько-культурні типи виникали як оптимальний варіант пристосування людей до різноманітних природних умов при незмінному рівні розвитку господарства, технології, соціальних відносин. Однак, зростаючі можливості адаптації до природи й її перетворення призвело до нового сприйняття навколишнього середовища, що знайшло відбиття у всіх сферах суспільного життя: від матеріального виробництва до соціальної сфери. Відбувається глибоке втручання в природні системи, що призводить до зміни протікання біосферних процесів. Це було викликано тотальністю освоєння нових земель, виснаженням ґрунтів. Просте відтворення продукції без корінних змін системи природокористування і суспільних відносин приводило до соціальних і екологічних змін. Навколишнє середовище змінювалося і бідніло. Неявно, поволі ця епоха підводила до збіднення природного середовища і екологічної кризової ситуації.
У підрозділі 2.2. “Індустріальне суспільство” автор підкреслює, що важливе місце в дослідженні впливу НТР на взаємини “людина-природа” відіграє процес індустріалізації та становлення індустріального суспільства. Термін “індустріальне суспільство” введений К. Сен-Сімоном і одержав подальший розвиток у працях О. Конта, Е. Дюркгейма. Теорія “індустріального суспільства” була обґрунтована також в працях Дж. Гелбрейта, Р. Арона, У. Ростоу, Р. Дарендорфа та інших і набула широкого поширення в 50-60 рр. ХХ ст.
Індустріальна стадія цивілізації ХІХ-ХХ століть була переломним етапом розвитку людства. Великі досягнення технічного прогресу цього періоду незаперечні. Він забезпечив високу якість життя в індустріально розвинутих країнах, сприяв вирішенню соціальних проблем. Разом з тим, саме індустріальний розвиток останніх двох століть привів до розширення експансії людини на природу та поставив людство перед обличчям екологічної катастрофи. Панування приватної власності, гонитва за наживою обумовлюють суспільно неконтрольоване стихійне порушення природно створених зв`язків у межах екологічних “ніш” природи, а також у взаємовідносинах людини і природи. Індустріалізація сприяла розділу в другій половині ХХ-го століття на високо розвинуті країни (“велика сімка”) й інший світ. Екологічна криза в умовах індустріального суспільства водночас є соціальною кризою загальнолюдських якостей людини (А. Печчеї). Одним із важливих показників суспільних систем і духовних ідеалів є ставлення до природи. Відчуження людини від природи – страшна соціальна хвороба, яка має негативні наслідки (Ж. Ламарк, У. Дуглас). Враховуючи соціальні фактори, необхідно знайти оптимальні умови взаємовідносин людини і природи, які будуть забезпечувати життєдіяльність і розвиток всіх фізичних і духовних сил людини, що й передбачає ідея сталого розвитку.
У підрозділі 2.3. “Інформаційне суспільство і концепції виходу з глобальної екологічної кризи” дослідник підкреслює, що матеріальні багатства (природні ресурси, виробничі потужності) все більше відступають на задній план у порівнянні з багатством інтелектуальним (надбаними знаннями, рівнем науково-технічного потенціалу). Розглянуто концепції та програми виходу з екологічної кризи.
Термін “інформаційне суспільство” був уведений К. Коямою у 1969 р. Велику роль у розвитку концепції інформаційного суспільства зіграли Д. Белл, О. Тоффлер, Ж. Бодрійяр, Є. Масуда, Д. Несбітт та ін. Інформаційне суспільство мислиться ними як третій етап суспільного розвитку, після традиційного (аграрного) й індустріального, яке характеризується інформатизацією всіх сфер людського життя. Основним товаром у цьому суспільстві стає інформація, а головним видом діяльності – інтелектуальна праця. Завдяки цим складовим, людство здійснює значний стрибок у своєму розвитку, результатом якого стає глобальне суспільство, об'єднане єдиним інформаційним простором.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок