Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

Загрузка...

ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ) / сторінка 7

Назва:
ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
297
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Концепція інформаційного суспільства є різновидом теорії постіндустріального суспільства (З. Бжезинський, Д. Белл). Є. Масуда відзначав, що духом часу в “інформаційному суспільстві” стане “глобалізм”, для якого характерні три ідеї: відчуття єдності людства, мирний симбіоз людства і природи і виникнення “глобального інформаційного простору”, який не знатиме кордонів. Відношення до природи почало будуватися на гуманних ідеях, гармонії з нею. Як відзначав О. Тоффлер “з ворогів природи ми
перетворюємося на її друзів”.
Інформаційне суспільство може виявитися першим етапом ноосфери (В. Вернадський, Е. Леруа, П. Тейяр де Шарден), у якому завдяки процесам інформатизації сформується єдиний колективний “ноосферний” інтелект, здатний керувати планетарним соціоекорозвитком. У працях М. Тимофєєва-Ресовського, Е. Гірусова, М. Мойсєєва розроблялася концепція коеволюції людини і біосфери. Коеволюційна стратегія націлює на глибинне осмислення шляхів спільної еволюції біосфери і людини, ідеї коеволюції ведуть до нового осмислення сучасного місця людини в соціальних і природних процесах. Можливий вихід з екологічної кризи В. Вернадський, К. Ціолковський вбачали у “космізації” життєдіяльності людини, в освоєнні космосу. Автор детальніше розглядає концепції виходу з глобальної екологічної кризи.
У третьому розділі – “Гармонізація взаємовідносин “людина-біосфера-космос” як основа реалізації сталого розвитку” – автор розглядає питання необхідності становлення особливої форми єдності людини і природи – гармонії. Гармонізація взаємовідносин людини і природи повинна виявитися в основних напрямках людської діяльності – виробничій, пізнавальній, етико-естетичній, що дозволить забезпечити сталий розвиток суспільства і біосфери. Автор також підкреслює, що важливе місце в дослідженні виникнення глобальної екологічної кризи займає вплив космічних явищ на земні процеси (збурення сонячної активності, поява комет, падіння метеоритів).
У підрозділі 3.1. “Основні характеристики кризового стану природних систем” автор зазначає, що науково-технічна революція, індустріалізація привели до певної фази, яка суперечлива за своїм характером: з одного боку, вони підняли суспільство над стихійними силами природи, піднесли ступінь його свободи щодо цих сил, а з другої – висунули іншу проблему: екологічну. Екстенсивна економічна діяльність людства здійснювалася без врахування екологічних інтересів. Нестримне зростання виробництва, що ігнорує стан оточуючого середовища, виснаження сировинних і енергетичних джерел, гонка озброєнь – призвели до екологічної кризи, коли під загрозою виявляються системи, що підтримують життя людини і інших живих істот. Автор наводить різноманітний фактичний матеріал антропогенного впливу на природні системи (атмосферу, гідросферу, літосферу, біосферу), з`ясовує їх стан на початку ХХІ століття, тим самим доводячи, що екологічна криза, дійсно, набула глобального масштабу.
У підрозділі 3.2. “Ідея сталого розвитку і катастрофи, що викликаються космічними явищами” автор розглядає вплив космічних чинників на екологію. Сучасні дослідники пов`язують екологічні проблеми з антропогенною діяльністю людини, недостатньо звертаючи уваги на космічні причини. Роботи К. Ціолковського, В. Вернадського, О. Чижевського збагатили природничонаукову картину світу новими уявленнями про зв`язки Землі з Космосом. Динаміка багатьох земних процесів підпорядкована ритмам сонячної активності, все живе на Землі не тільки пронизується електромагнітними випромінюваннями, але і реагує на їхні коливання з найбільшою чутливістю (О. Чижевський). Вплив сонячної активності виявляється в найрізноманітніших галузях. Зміна клімату, періоди льодовитості, деякі геологічні катастрофи на Землі також можуть бути обумовлені періодичною зміною активності Сонця (А. Дуглас, Ф. Шведов, І. Максимов, А. Войцехівський). В останні роки з`являєтьсяусе більше даних про взаємозв`язок між подіями в земній біосфері і падіннями комет і метеоритів (К. Перебийніс, А.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ІДЕЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ В КОНТЕКСТІ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОБЛЕМ (СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ТА ПРАКСЕОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТИ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок