Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХАРКІВ ДОБИ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (ЛЮТИЙ-ГРУДЕНЬ 1917 р.)

ХАРКІВ ДОБИ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (ЛЮТИЙ-ГРУДЕНЬ 1917 р.)

Назва:
ХАРКІВ ДОБИ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (ЛЮТИЙ-ГРУДЕНЬ 1917 р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,99 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ В.Н.КАРАЗІНА
ДОБРУНОВА Людмила Едуардівна
УДК 323.272:94 (477.54) “1917”
ХАРКІВ ДОБИ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ
РЕВОЛЮЦІЇ (ЛЮТИЙ-ГРУДЕНЬ 1917 р.)
07.00.01 – історія України
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
ЧОРНИЙ ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ,
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна, доцент кафедри українознавства
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ХАРИТОНОВ ВОЛОДИМИР ЛЬВОВИЧ,
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого (м. Харків), професор кафедри
історії держави і права України та зарубіжних країн
кандидат історичних наук, доцент
ІГНАТОВ АНАТОЛІЙ ФЕДОРОВИЧ,
Харківська державна академія технології та
організації харчування, доцент кафедри
українознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України,
відділ регіональних досліджень (м. Київ)
Захист відбудеться 2 березня 2001 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, аудиторія 4-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4
Автореферат розісланий “31” січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасна історіографія особливу увагу приділяє добі Української національно-демократичної революції 1917-1920 рр., відродженню традицій державності, на яких розвивалось життя нашого народу впродовж XX ст.
Розбудова держави, яка почалась після проголошення незалежності в 1991 р., призвела до демократизації суспільно-політичного життя, піднесення національної свідомості, духовності та культури. Але повноцінне духовне відродження не можна уявити без вивчення історії окремих регіонів, міст, сіл, адже Україна складається із сукупності певних консолідованих територій, для яких характерні своєрідні географічні, економічні та адміністративні умови, cпецифіка історичного та культурного життя. Цілком закономірно, що сьогодні однією з провідних тенденцій є посилення уваги до розробки проблем регіональної історії. Однак ще мало досліджень, які б висвітлювали події Української революції саме в такому аспекті. Проте віддаленість від столиць накладала свій відбиток на час та результати революційних перетворень на місцях, а процеси, які там відбувались, значною мірою впливали на перебіг подій в цілому. Політична боротьба в 1917 р. була бурхливою не лише у столицях, а й у промислових центрах. Прикладом того є Харків — центр Лівобережжя, якому судилося відіграти свою, особливу роль у цьому процесі.
У місті з населенням близько 300 тис. чол. (за даними 1917 р.), що являло собою велетенський соціальний організм із багатьма промисловими підприємствами, численними торгівельними, навчальними закладами, об’єднаннями промисловців, банками, науковими, благодійними, культурними, страховими товариствами та іншими соціальними установами, своєрідно переплелися політичні та соціальні перетворення, започатковані Лютневою революцією, з національними, детонованими Українською революцією.
Серед численних подій доби Української революції об’єктом нашого дослідження є ті, які відбувалися у Харкові впродовж 1917 р. Вони стали визначальними, бо призвели до проголошення радянської влади в Україні та до створення українського радянського уряду. Саме ж місто перетворилось на осередок більшовизму в Україні, а в 20-ті роки ХХ ст. — в центр нового етапу національного відродження.
Переломні історичні процеси, які відбувалися в Харкові, не втратили актуальності й сьогодні, оскільки вони наочно демонструють наслідки протиборства різних політичних сил, падіння легітимної влади, виникнення надзвичайних органів, які цю владу перебрали до своїх рук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ХАРКІВ ДОБИ НАЦІОНАЛЬНО-ДЕМОКРАТИЧНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ (ЛЮТИЙ-ГРУДЕНЬ 1917 р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок