Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОННІ ВІДКЛАДИ ВЕРХНЬО-СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ р. ДНІСТЕР (еколого-геохімічний аспект)

ДОННІ ВІДКЛАДИ ВЕРХНЬО-СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ р. ДНІСТЕР (еколого-геохімічний аспект)

Назва:
ДОННІ ВІДКЛАДИ ВЕРХНЬО-СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ р. ДНІСТЕР (еколого-геохімічний аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,94 KB
Завантажень:
232
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук україни
національна акціонерна компанія “нафтогаз україни”
інститут геології і геохімії горючих копалин
Кошіль Мирослава Богданівна
УДК 551.482.215.72:550.4 (477.8)
ДОННІ ВІДКЛАДИ ВЕРХНЬО-СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ р. ДНІСТЕР
(еколого-геохімічний аспект)
Спеціальність 04.00.02 – геохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата геологічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України”.
Науковий керівник
кандидат геол.-мін. наук Сеньковський Андрій Юрієвич, Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри петрографії.
Офіційні опоненти:
доктор геол.-мін. наук, старший науковий співробітник Ковалевич Володимир Михайлович, Інститут геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” (м. Львів), головний науковий співробітник;
кандидат геол.-мін. наук Білоніжка Петро Михайлович, Львівський національний університет імені Івана Франка, доцент кафедри мінералогії.
Провідна установа
Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення НАН України (відділ пошукової і екологічної геохімії), м. Київ.
Захист відбудеться “ 14 ” червня 2002 р. о 10 оо год. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 35.152.01 в Інституті геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” (79053, м. Львів, вул. Наукова, 3а).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геології і геохімії горючих копалин НАН України та НАК “Нафтогаз України” (м. Львів, вул. Наукова, 3а).
Автореферат розісланий “ 13 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат геол.-мін. наук О.В. Хмелевська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Високий рівень антропогенного навантаження на геологічне середовище останніми роками спричинив техногенно зумовлені зміни в геохімічній складовій гідроекосистем. Тому однією з актуальних сучасних проблем вивчення навколишнього середовища є еколого-геохімічна оцінка стану водних систем. Донні відклади як невід`ємна частина водойми є однією з її головних інформативних складових. Вони відіграють особливу роль у житті водойми – беручи активну участь у кругообігу речовини, відображають її геохімічну спеціалізацію, визначають її стан і дають змогу оцінити в просторі та часі зміни розподілу, міграції та нагромадження природних і техногенних компонентів у системі вода – донні відклади. Вони є “трудовою книжкою” водойми, своєрідним “депо”, “буфером” для забруднюючих речовин, крім того – це безпосереднє середовище розвитку і діяльності різноманітних організмів.
Дністер – один з головних водостоків не лише України, а й сусідньої Молдови. Крім цього, завжди залишається небезпека виникнення екстремальної екологічної ситуації, як це сталось у середині 1983 р. після великої аварії на Стебницькому заводі калійних добрив унаслідок прориву відстійника продуктів техногенного циклу. А таких збірників промислових відходів, подібних до Стебницького, в басейні Дністра декілька.
Об`єкт досліджень – донні відклади р.Дністер та Дністровського водосховища (від с.Чайковичі Львівської обл. до м.Новодністровськ Чернівецької обл.).
Предмет досліджень – літолого-мінералогічні та геохімічні особливості донних відкладів.
Мета дослідження: з`ясувати геохімічну спеціалізацію та дати еколого-геохімічну оцінку донних відкладів Дністра і Дністровського водосховища, визначити ступінь відображення техногенного навантаження у хімічному складі донних відкладів.
Основні задачі досліджень: 1. Виявити літолого-мінералогічні та геохімічні особливості донних відкладів на підставі польових і лабораторних досліджень, статистичної обробки та інтерпретації результатів аналізів. 2. З`ясувати особливості розподілу хімічних елементів та їх асоціацій у донних відкладах залежно від гранулометричного та літолого-мінерального складу. 3. Виявити внутрікореляційні зв`язки між окремими літолого-мінералогічними та геохімічними показниками, що характеризують склад і властивості донних відкладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ДОННІ ВІДКЛАДИ ВЕРХНЬО-СЕРЕДНЬОЇ ЧАСТИНИ р. ДНІСТЕР (еколого-геохімічний аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок