Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ НОВИХ АНТИБІОТИКІВ АКТИНОЦИНОВОГО РЯДУ З МАТРИЦЯМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ НОВИХ АНТИБІОТИКІВ АКТИНОЦИНОВОГО РЯДУ З МАТРИЦЯМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

Назва:
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ НОВИХ АНТИБІОТИКІВ АКТИНОЦИНОВОГО РЯДУ З МАТРИЦЯМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
Духопельников Євген Володимирович
УДК 577.32
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ НОВИХ АНТИБІОТИКІВ АКТИНОЦИНОВОГО РЯДУ З МАТРИЦЯМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ
03.00.02 – біофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я.Усикова НАН України
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Семенов Михайло Олексійович, Інститут радіофізики та електроніки
ім. О.Я.Усикова НАН України, старший науковий співробітник (м.Харків).
Офіційні опоненти:
-Доктор фізико-математичних наук, професор Сорокін Віктор Олександрович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України, провідний науковий співробітник, спеціальність 03.00.02 – біофізика;
-Кандидат фізико-математичних наук, доцент Пахомов Валерій Інокентійович, Севастопольський національний технічний університет МОН України, доцент, спеціальність 03.00.02 – біофізика;
Провідна установа:
Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України м. Київ.
Захист відбудеться 01.04.2005 року о 13-30 __ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському національному університеті ім. В.Н.Каразіна, 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4, ауд.7-4.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна: 61077, м.Харків, пл.Свободи, 4.
Автореферат розісланий 27.02.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук нових біологічно активних речовин, що мають протипухлинну активність, є актуальною проблемою молекулярної біофізики та фармакології. До таких сполук належать похідні актиноцину. Молекулярна основа дії біологічно активних речовин цього ряду зумовлена їх взаємодією з ДНК. Сполуки актиноцинового ряду, що містять феноксазоновий хромофор та відрізняються лише кількістю метильних груп у бокових ланцюгах, нещодавно синтезовано у Санкт-Петербурзькому державному технічному університеті. Їх біологічну активність було показано у відділі гематології, онкології та пухлинної імунології університету Гумбольдта (Берлін). Однак природа різниці біологічної активності в ряді похідних актиноцину залишається нез’ясованою. Для вивчення зв'язку біологічної активності цих речовин з фізичними характеристиками (типи та енергії взаємодії) та особливостями структури комплексів, потрібні систематичні дослідження впливу довжини аміноалкільних ланцюжків у бокових радикалах похідних актиноцину на структуру та стабільність їх комплексів з різними структурами нуклеїнових кислот (НК).
У нинішній час добре відомо, що нативна структура нуклеїнових кислот (НК) формується та значною мірою стабілізується взаємодією з молекулами води. Тому при вивченні комплексів НК-похідні актиноцину потрібно враховувати не лише гідратацію вихідних компонентів, а і вплив води на стабільність комплексів.
З даних УФ та видимої спектроскопії відомо, що похідні актиноцину можуть утворювати декілька типів комплексів з НК: інтеркаляція, зв’язування у малому жолобку і зовнішнє зв’язування за рахунок електростатичної взаємодії з сахарофосфатним ланцюгом. Проте структурні та енергетичні характеристики таких комплексів вивчено недостатньо.
Щоб отримати такі дані, в роботі досліджувались одно- та двоспіральні структури poly(rC), з якими похідні актиноцину утворюють комплекси тільки за типом зовнішнього зв'язування, а також ДНК з тимуса теляти, з якою можливе утворення комплексів, специфічних до нуклеотидної послідовності.
Відомо, що при зв’язуванні з лігандами стабільність НК змінюється. Для розуміння природи впливу ліганда на стабільність нуклеїнових кислот потрібні дані про енергетичні параметри взаємодії у таких системах. Це дозволить встановити зв’язок між структурою комплексу, його стабільністю та біологічною активністю лікарського препарату.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ ВЗАЄМОДІЇ НОВИХ АНТИБІОТИКІВ АКТИНОЦИНОВОГО РЯДУ З МАТРИЦЯМИ НУКЛЕЇНОВИХ КИСЛОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок