Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІ ВИРОБИ З ДЕРЕВА В ІНТЕР’ЄРІ НАРОДНОГО ЖИТЛА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ І Прикарпаття XIX – Першої ПОЛОВИНИ XX СТ. (Історія. Типологія. Художні особливості)

ХУДОЖНІ ВИРОБИ З ДЕРЕВА В ІНТЕР’ЄРІ НАРОДНОГО ЖИТЛА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ І Прикарпаття XIX – Першої ПОЛОВИНИ XX СТ. (Історія. Типологія. Художні особливості)

Назва:
ХУДОЖНІ ВИРОБИ З ДЕРЕВА В ІНТЕР’ЄРІ НАРОДНОГО ЖИТЛА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ І Прикарпаття XIX – Першої ПОЛОВИНИ XX СТ. (Історія. Типологія. Художні особливості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
На правах рукопису
ГНАТЮК Михайло Васильович
УДК 745.51(47.7)
ХУДОЖНІ ВИРОБИ З ДЕРЕВА
В ІНТЕР’ЄРІ НАРОДНОГО ЖИТЛА
УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ І Прикарпаття
XIX – Першої ПОЛОВИНИ XX СТ.
(Історія. Типологія. Художні особливості)
17.00.06 - декоративне і прикладне мистецтво
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
Львів - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівській академії мистецтв
Науковий керівник: кандидат мистецтвознавства, доцент,
декан факультету історії та теорії мистецтв
Львівської академії мистецтв
ШМАГАЛО Ростислав Тарасович
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства,
старший науковий співробітник,
завідувач відділом народного мистецтва
Інституту народознавства НАН України
СТАНКЕВИЧ Михайло Євстахійович
кандидат мистецтвознавства,
доцент Українського державного
лісотехнічного університету
КЕПЕЩУК Павло Юрійович
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України
Захист відбудеться 18 лютого 2000 року о 10 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 35.103.01 у Львівській академії мистецтв за адресою: 79011, Львів, вул. Кубійовича, 38
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівської академії мистецтв
Автореферат розісланий 18 січня 2000 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства І.В.ГОЛОД
Загальна характеристика роботи
Актуальність роботи. Процеси національного і культурного відродження в Україні визначають потребу поглиблених досліджень архітектурної, мистецької спадщини минулого як невід’ємних елементів національної культури. Однією з малодосліджених ділянок в українському мистецтві залишається інтер’єр народного житла регіону Українських Карпат і Прикарпаття XIX - першої половини XX ст. Історично і культурно сформоване предметно-просторове середовище акумулювало архітектурно-технологічні і художньо-декоративні здобутки нашого народу в сфері матеріальної культури і художнього ремесла. Художні вироби з дерева мiстять невичерпний народознавчо-етнографiчний, мистецький матерiал, який повинен ширше використовуватися в навчально-виховному процесі вищої, спеціальної і загально-освітньої школи. З об’єктивних і суб’єктивних причин побудові i оздобленню культових споруд, вивченню різьблених сакрально-міфологічних елементів житлового iнтер’єру, придiлялось мало уваги. Значна кількість елементів народного інтер’єру і житлової архітектури з дерева під впливом несприятливих чинників (природних, соціальних) зазнавали руйнування, а ті що збереглися, потребують виявлення, обліку і охорони. Важливого значення набуває аналіз елементів інтер’єру , предметів старовини (рiзьблених ручних хрестів, свічників, дерев’яної скульптури, меблів, посуду) в художньо-спеціальних навчальних закладах. Частково обґрунтована доцільність застосування їх в народному і сучасному житловому інтер’єрі.
Відсутність комплексних досліджень художнього оздоблення елементів iнтер’єру ХIХ - першої половини ХХ столiття, використання їх в сучасній практиці викладання і дизайну, привели до необхідності вибору теми даної роботи. Вона виконана з врахуванням потреб навчальних закладів в науково-методичних підручниках з народного мистецтва і художніх промислів, шляхів використання ними народних традицій, вимог до викладання предметів художньо-педагогічного циклу. У роботі подано методичні рекомендації і застосування її в навчально-виховному процесі закладів різного типу.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертація відповідає планам науково-дослідної роботи аспірантів та викладачів Львівської академії мистецтв з проблем, пов’язаних з дослідженням традицій народного і професійного різьбярства, способів і видів художнього оздоблення інтер’єрів і можливостей використання їх на практиці. Робота узгоджена з планами кафедр “Декоративно-вжиткового мистецтва”, “Теорії і методики початкового навчання” Прикарпатського університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ХУДОЖНІ ВИРОБИ З ДЕРЕВА В ІНТЕР’ЄРІ НАРОДНОГО ЖИТЛА УКРАЇНСЬКИХ КАРПАТ І Прикарпаття XIX – Першої ПОЛОВИНИ XX СТ. (Історія. Типологія. Художні особливості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок