Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОПОНІМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОПОНІМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОПОНІМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,65 KB
Завантажень:
7
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
АФАНАСЬЄВ ОЛЕГ ЄВГЕНОВИЧ
УДК 911.9(477):001.4
ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
ТОПОНІМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
11.00.11 – конструктивна географія і раціональне
використання природних ресурсів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
КИЇВ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної та економічної географії Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор педагогічних наук, професор
Зеленська Любов Іванівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри фізичної та економічної географії
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор
Шевченко Віктор Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач науково-дослідної лабораторії картографії та геоінформатики;
кандидат географічних наук, доцент
Булава Леонід Миколайович,
Полтавський державний педагогічний університет ім. В.Г. Короленка,
завідувач кафедри географії і краєзнавства.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Міністерства освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “ 22 ” травня 20066 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.07 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: ДСП-680, м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 2, географічний факультет, ауд. 312.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “ 17 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор С.І. Іщук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний стан географічної науки характеризується інтенсивним розвитком її пограничних галузей і розділів. Самі наукові дослідження в сфері раціонального природокористування здавна набули трансграничного, міждисциплінарного характеру. Це стосується й топоніміки, яка окрім свого пограничного положення в географії, може бути охарактеризована ще й як наскрізна для неї, що охоплює усю родину географічних наук. Крім того, сьогодні в Україні триває активне відродження національної самосвідомості народу, характерна тенденція повернення до культурної спадщини попередніх поколінь. Саме географічні назви – топоніми, за умовою наукового підходу до їх вивчення, здатні надати багато відомостей про минулі історичні епохи, географічні типи господарювання й процеси опанування українським народом геопростору. Законом України “Про географічні назви” визначається, що “встановлення назв географічних об'єктів, а також їх унормування, облік, реєстрація, використання та збереження має важливе значення для вирішення завдань національної безпеки, розвитку економіки, науки і освіти, державного будівництва, міжнародного співробітництва, а також у повсякденному житті громадян”.
Інтеграція топоніміки з географічними науками потребує вирішення проблеми стосунків в системі “топонімія – географія” на сучасних теоретико-методологічних засадах, обґрунтування напрямів топонімо-географічних досліджень; перегляду, уточнення та оновлення концептуальних положень топоніміки, виходячи із новітніх здобутків географії; розкриття з конструктивістських позицій закономірностей просторово-часової організації топонімічної системи України; розробки концепції топонімічної карти та принципів картографування топонімічних територіальних систем країни тощо.
Комплексне географічне дослідження топонімії держави здатне значно розширити уявлення про образ території народу, його географічний, історичний, політичний простір, а це є одним із завдань сталого розвитку соціальної сфери країни. Актуальність зумовлюється і практичною необхідністю узагальнення вітчизняного досвіду топонімо-географічних досліджень, здійснення цілісного комплексного топонімо-географічного забезпечення України як території, на якій протягом історичного часу в умовах різних географічних формацій склалася лише їй притаманна унікальна культура географічних назв, що потребує свого всебічного дослідження методами конструктивної географії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ТОПОНІМІЧНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок