Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОНЕТИЧНІ ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ ОНІМІВ У ЗВУКОВОМУ ЛАДІ ПОЕТИЧНОГО ТВОРУ

ФОНЕТИЧНІ ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ ОНІМІВ У ЗВУКОВОМУ ЛАДІ ПОЕТИЧНОГО ТВОРУ

Назва:
ФОНЕТИЧНІ ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ ОНІМІВ У ЗВУКОВОМУ ЛАДІ ПОЕТИЧНОГО ТВОРУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,97 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УСОВА Ніна Василівна
УДК 81’373.2+81’342:82-1(043.3)
ФОНЕТИЧНІ ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ ОНІМІВ
У ЗВУКОВОМУ ЛАДІ ПОЕТИЧНОГО ТВОРУ
Спеціальність 10.02.15 – загальне мовознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисерації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2006


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі мовознавства і російської мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Калінкін Валерій Михайлович,
завідувач кафедри мовознавства і російської мови Горлівського
державного педагогічного інституту іноземних мов
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ковальов Геннадій Філіппович,
завідувач кафедри слов’янської філології Воронезького
державного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Карпенко Олена Юріївна,
докторант кафедри лексикології і стилістики англійської мови
Одеського національного університету
Провідна установа: кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Міністерства освіти і науки України, м.Чернівці
Захист відбудеться 23 жовтня 2006 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.10 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24.
Із дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м.Донецьк, вул.Університетська, 24.
Автореферат розіслано “_____” вересня 2006 року.
Учений секретар спеціалізованої
вченої ради, к. філол. н., доц. М.О. Вінтонів


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Останнім часом помітно зростає увага лінгвістів до питань ономастики і до явища імені власного в художній літературі зокрема. Сучасні принципи дослідження онімних одиниць у художній літературі вимагають поглибленого розгляду формальної, матеріальної та смислової сторін імені, аналізу їх реалізації в умовах конкретного твору як цілісності, що виконує естетико-інформаційну функцію у сфері художньої комунікації та характеризується формальною й смисловою завершеністю. У ряді робіт останніх років простежується поворот у поглядах дослідників поетонімії до вивчення онімного простору цілісного художнього твору як його структурно-семіотичного компонента. Це закономірно веде до розвитку поетики оніма як “комплексного філологічного дослідження явища імені в художньому творі” (В.М. Калінкін). Оскільки будь-який продукт словесно-художньої творчості є деякою звуко-буквеною послідовністю, що становить єдине ціле з ритмо-просодичною і лексико-семантичною стороною, дослідження проблем оніма й художнього твору не може бути повним без урахування звукової та графічної сторони поетоніма як естетично дієвого елемента тексту. Проте проблема значущості звукової і графічної сторони поетоніма для здійснення авторського задуму представлена в сучасній ономастичній науці в основному роботами, що лише торкаються кола цих питань без докладного їх вивчення.
У вітчизняній ономастичній науці аналізу звучання імені в поезії не приділялося достатньої уваги, і звукова та графічна сторони поетоніма не були до цього часу предметом спеціального розгляду.
Дисертаційна робота спрямована на дослідження змістовності звукової форми онімів як мовних знаків й елементів художнього твору.
Актуальність теми обґрунтована зверненістю дослідження до проблем естетичної актуалізації фонетичної та графічної сторони поетонімів у параметрах поетичного тексту, відсутністю типологічних досліджень онімів як звукових комплексів, що входять до структури твору і взаємодіють з іншими елементами і засобами організації художнього мовлення.
Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тема роботи пов’язана з одним із напрямків наукових досліджень кафедри мовознавства і російської мови Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов і кафедри загального мовознавства та історіі мови Донецького національного університету “Актуальні проблеми сучасної лексикології та ономастичної лексикографії” (№ державної реєстрації 00-1 вв/39) та “Лексикографічні аспекти вивчення ономастики” (0196 № 013133).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОНЕТИЧНІ ЗАСОБИ ВИРАЗНОСТІ ОНІМІВ У ЗВУКОВОМУ ЛАДІ ПОЕТИЧНОГО ТВОРУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок