Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМІНОЛОГІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: НОМІНАТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

ТЕРМІНОЛОГІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: НОМІНАТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ТЕРМІНОЛОГІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: НОМІНАТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ І.І.МЕЧНИКОВА
ПОДВОЙСЬКА Оксана Володимирівна
УДК: 811.112.2: 81ґ373: 001.4
ТЕРМІНОЛОГІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ
В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ:
НОМІНАТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі німецької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: |
кандидат філологічних наук, професор
Пророченко Ольга Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри німецької філології.
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Огуй Олександр Дмитрович,
Чернівецький національний університет
ім. Ю.Федьковича,
завідувач кафедри іноземних мов для гуманітарних факультетів;
кандидат філологічних наук, доцент
Капуш Алла Володимирівна,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
доцент кафедри німецької мови.
Захист відбудеться 22 травня 2008 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 в Одеському національному університеті імені І.І.Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165а.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І.І.Мечникова за адресою: 65082, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 18 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферовану роботу присвячено дослідженню номінативного та функціонального аспектів термінології соціальної ринкової економіки в сучасній німецькій мові.
Вивчення основних тенденцій, характерних для становлення і розвитку термінологічної лексики, яка вербалізує поняття певних галузей людського пізнання, і пов’язані із цим процеси термінотворення і термінологізації мови належать до актуальних завдань сучасної лінгвістичної науки, свідченням чого є широке їх висвітлення у працях таких вітчизняних та зарубіжних дослідників, як М.М.Володіна, В.П.Даниленко, Т.Л.Канделакі, Т.Р.Кияк, Д.С.Лотте, С.Л.Мішланова, Л.Гоффманн, Г.Фельбер, Г.Р.Флюк, Т.Рьольке, Г.Кальверкемпер.
На сучасному етапі особливого значення набуває систематизація німецьких галузевих терміносистем і вивчення різних аспектів їх утворення та функціонування в системі мови. З’ясовано окремі питання лексики суспільно-політичного змісту (А.В.Капуш), військової лексичної підсистеми (Т.Б.Лєбєдєва), економічної термінології (О.О.Зяблова, А.Н.Зарипова, О.Д.Огуй, Т.І.Перепелиця, О.В.Слаба, Р.Бульманн). Але в актуальних монографіях й довідниках з питань термінології приділяється досить мало уваги соціальним контекстам у німецькій економічній мові, що зумовило вибір теми пропонованої праці.
Актуальність роботи визначається соціальною та лінгвістичною необхідністю комплексного дослідження розвитку та функціонування термінології соціальної ринкової економіки в сучасній німецькій мові, що передбачає висвітлення спектру семантичних, структурних та функціональних властивостей термінів. Німецькомовна термінологія соціальної ринкової економіки, яка формує вагому ланку загального економічного понятійного апарату, перебуває у постійній взаємодії із загальновживаною лексикою, що не сприяє впорядкуванню та внормуванню терміносистеми. Лінгвістична розвідка з проблем термінології дає можливість регулювати процеси професійного взаєморозуміння та координувати формальну і понятійну сторони термінів. Актуальність полягає також у тому, що аналіз термінології соціальної ринкової економіки у номінативному та функціональному аспектах дає змогу виявити основні закономірності її розвитку, на основі чого можливе прогнозування тенденцій майбутнього термінотворення та впорядкування зазначеної термінології. Необхідність аналізу підсилюється відсутністю спеціальних досліджень зазначеної термінології в українській германістиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕРМІНОЛОГІЯ СОЦІАЛЬНОЇ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СУЧАСНІЙ НІМЕЦЬКІЙ МОВІ: НОМІНАТИВНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок