Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДУХОВНІ ХРИСТИЯНИ В УКРАЇНІ наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століть

ДУХОВНІ ХРИСТИЯНИ В УКРАЇНІ наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століть

Назва:
ДУХОВНІ ХРИСТИЯНИ В УКРАЇНІ наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століть
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,55 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Нагорна Тамара Віталіївна
УДК 279.12:2 – 854(477) “17/18”
ДУХОВНІ ХРИСТИЯНИ В УКРАЇНІ
наприкінці ХVІІІ – у першій половині
ХІХ століть
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі історії України Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Міністерства освіти і науки України

Науковий керівник доктор історичних наук, професор,
академік АПН України
Пащенко Володимир Олександрович,
ректор Полтавського державного педагогічного університету, завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Надтока Геннадій Михайлович,
завідувач сектора стратегічного партнерства
Інституту стратегічних досліджень
при Президентові України
кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович,
доцент кафедри історії України
Запорізького національного університету
Провідна установа: Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (кафедра історії України)
Захист відбудеться 2 березня 2007 року о 13.00. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326.
Із дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розіслано 29 січня 2007 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г.Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасному світі знецінення загальнолюдських ідеалів, занепаду культури, кризи моральних норм велику увагу слід звернути на вивчення надбань людства в духовній сфері. Тим більше, що багате духовне життя дозволяє розкрити деякі забуті сьогодні його сторінки. До них належить таке явище релігійного життя як духовне християнство. Виникнувши в середовищі Російської православної церкви (далі – РПЦ), запозичивши деякі риси західних релігійних течій, общини духовних християн були поширеними на теренах сучасної України.
До загального релігійного напрямку духовних християн відносимо течії духоборів, молокан, христовірів і скопців, що виникали та розвивалися в Україні, починаючи з другої половини ХVІІІ століття. Актуальність теми зумовлена, по-перше, необхідністю вивчення поставленої проблеми в науково-теоретичному плані. Стан її розробки характеризується відсутністю комплексного висвітлення історії духовних християн у джерелах та літературі ХІХ – ХХ століть, ґрунтовних дослідженнях науковців сучасного періоду. Тенденційність робіт ХІХ – ХХ століть виявляється в оцінці діяльності віруючих, замовчуванні статистичних даних про їхню кількість, роль у суспільному житті країни.
По-друге, аргументація важливості теми розкривається потребою висвітлення несправедливо забутих сторінок вітчизняної історії, до яких відносимо і духовних християн. Із цим аспектом пов’язаний пріоритет наукових розробок у дослідженні, перш за все, духовної історії людства порівняно з політичною та економічною.
По-третє, не до кінця вивченим залишається розмаїття релігійного життя України в ретроспективі становлення та особливостей релігійних течій на території країни. Адже вона була епіцентром виникнення й поширення яскравих релігійних рухів, які мали специфічні риси віровчення, світоглядних переконань, державного та суспільного ідеалу тощо.
По-четверте, не викликає заперечень, що релігійний чинник виконує важливу аксіологічну функцію виховання підростаючого покоління в дусі пріоритету загальнолюдських цінностей, існуючих у суспільстві моральних норм. Носії духоборського і молоканського віровчення зберегли специфічні уявлення про місце людини в світі, своєрідну модель суспільних відносин, виховний ідеал молоді, що підтверджує соціальна практика їхнього общинного життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ДУХОВНІ ХРИСТИЯНИ В УКРАЇНІ наприкінці ХVІІІ – у першій половині ХІХ століть

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок