Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І МЕТОДИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОТЕНЦІЙНОЇ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОТЕНЦІЙНОЇ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ

Назва:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОТЕНЦІЙНОЇ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,03 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький)
Овчиннікова Олена Русланівна
УДК 330.44:314.7
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ
ПОТЕНЦІЙНОЇ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля Міністерства освіти і науки України (м. Хмельницький)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Завгородня Тетяна Павлівна,
Технологічний університет Поділля, завідувач
кафедри автоматизованих систем та моделювання в економіці.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Костіна Ніна Іванівна,
Академія державної податкової служби України,
професор кафедри податкової політики та оподаткування;
кандидат економічних наук, доцент
Ющенко Надія Леонідівна,
Чернігівський державний технологічний університет Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри економетрії, обліку і аудиту.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра обчислювальної техніки та інформаційних систем в економіці та кафедра економічної кібернетики.
Захист відбудеться 23 вересня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 в Технологічному університеті Поділля за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного університету Поділля, 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий 15 серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність теми обумовлена специфікою сучасного етапу розвитку суспільства, що пов’язано із суттєвими змінами напрямків і масштабів внутрішніх та міждержавних міграційних переміщень населення. Міграційні переміщення, а саме структура міграційного потоку, впливають на статево-віковий склад населення, демоекономічний потенціал суспільства, стан ринку праці та процеси відтворення населення. Особливо важливою в таких умовах є проблема вивчення еміграції й імміграції працездатного населення, яка торкається питання не тільки функціонування вітчизняного ринку праці в умовах зростаючого безробіття і недостачі кваліфікованих фахівців, але і виходу України на світову арену, що приводить до якісних змін соціальних, культурно-етнічних, економічних міждержавних відносин.
Загальна тенденція розвитку міграційних процесів відображається в динамічності та інтенсивності цього суспільного явища під впливом зовнішнього середовища. Тому проблеми міграції населення справедливо привертають до себе увагу вчених, дослідників і управлінців.
Різні аспекти досліджуваної проблеми висвітлено у працях вітчизняних та зарубіжних вчених: в галузі міграціології: О.У.Хомра, І.М.Прибиткова, Т.П.Петрова, В.В. Онікієнко, Е.М.Лібанова, О.В.Позняк, О.А.Малиновська, С.І. Пірожков, Л.Л.Рибаковський, Ж.А. Зайончковска, Б.С.Хорев, В.Н.Чапек, Д.І.Валентей, А.Я.Кваша, В.І.Перевєдєнцев, В.В. Покшишевський; в галузі економіко-математичного моделювання, кібернетики та застосування прикладної математики: Т.П. Завгородня, Б.М. Ігумнов, Н.І.Костіна, В.В. Вітлінський, А.П. Ротштейн, І.С.Ладенко, С.Бір, Є.С.Вентцель, Д.Бартоломью, Л.Заде, Т.Сааті, Р.Шеннон та ін.
Водночас в сучасних умовах процес вивчення міграції має здобути якісно новий рівень – зокрема, необхідна розробка нових підходів і методів дослідження міграційних переміщень, тобто створення мобільного, нетрудомісткого інструментарію вивчення цього процесу. Так, крім загальновідомих складностей, пов’язаних з виявленням факторів і причин міграції та трудомісткістю процесів збору вихідних даних про формування її потоків, набуває актуальності проблема обробки та аналізу зібраної інформації; моделювання та прогнозування поводження міграційної системи у часі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛІ І МЕТОДИ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ДОСЛІДЖЕНЬ ПОТЕНЦІЙНОЇ МІГРАЦІЇ НАСЕЛЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок